Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Industriada 2017: Pięć najważniejszych faktów, które musisz znać o Industriadze REZERWACJE + BILETY

Arkadiusz Nauka
Industriada 2017: Sprawdź najważniejsze fakty o Industriadzie
Industriada 2017: Sprawdź najważniejsze fakty o Industriadzie
Industriada 2017 odbywa się w sobotę 10 czerwca. Jednak już w piątek tzw. Rozruch Maszyn, czyli wiele imprez, na które warto się wybrać. Warto zadbać o rezerwacje miejsc na Industriadzie i bilety. Oto pięć najważniejszych faktów, które musisz znać o Industriadzie 2017. Tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki to ponad 500 ciekawych wydarzeń.

Industriada 2017: Pięć najważniejszych rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Industriada 2017, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki. Ci, którzy planują wziąć udział w tegorocznej imprezie, z pewnością opracowali już indywidualny program festiwalu. Tych, którzy na świętowanie się jeszcze nie zdecydowali, informujemy, gdzie nie ma już miejsc, gdzie za atrakcje trzeba zapłacić oraz jak dojechać do wybranego obiektu.

ZOBACZ KONIECZNIE
INDUSTRIADA 2017: WYBÓR NAJCIEKAWSZYCH ATRAKCJIINDUSTRIADA 2017 INAUGURACJA W CHORZOWIE, FINAŁ W GLIWICACH

INDUSTRIADA 2017: W tych obiektach miejsc już nie ma

Industriada 2017 to ponad 500 różnych wydarzeń na 47 obiektach. Z pozoru wybór jest więc szeroki. Są jednak miejsca na industrialnej mapie, do których nie wejdziemy, jeśli odpowiednio wcześnie nie zarezerwowaliśmy sobie biletu wstępu. W środę po południu wolnych miejsc nie było już w Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu, Browarze Zamkowym w Cieszynie, Stacji Wodociągowej w Karchowi-cach, a także w Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Nie można też już było zarezerwować udziału w wydarzeniach na zabytkowych osiedlach Katowic - Giszowcu (tu zaplanowano m.in. spektakl „Mianujom mie Hanka”) i Nikiszowcu.

INDUSTRIADA 2017: Nie wszystko jest bezpłatne

W większości wydarzeń związanych z Industriadą możemy uczestniczyć nie mając przy sobie pieniędzy. Są też jednak obiekty, za których zwiedzanie musimy zapłacić, a w kilku przypadkach nie są to wcale małe kwoty. Obiektów, w których znajdują się wydarzenia płatne, jest 15, nie licząc pokazu składania mercedesa (aby wziąć udział w tej atrakcji, proponowanej przez Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, należy zapłacić kaucję zwrotną w wysokości 50 złotych). Najwięcej, bo aż 60 zł, trzeba zapłacić za zwiedzanie dopiero co udostępnionej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu. 28 zł kosztuje zwiedzanie Kopalni Srebra, a 19 - Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Są miejsca, gdzie za wstęp trzeba zapłacić symboliczną złotówkę. Mówimy tu o Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie i Wieży KWK Polska w Świętochłowicach. Szczegółów dotyczących płatnych wydarzeń należy szukać na www.industriada.pl.

INDUSTRIADA 2017 Pociągiem i autobusem pojedziemy za darmo

System bezpłatnego transportu opiera się na sieci obsługiwanej przez Koleje Śląskie oraz sieci KZK GOP i MZK Tychy. W sobotę, 10 czerwca, uczestnicy festiwalu będą mogli bezpłatnie dojechać do obiektów korzystając z pociągów, autobusów, tramwajów i trolejbusów

- Tychy i tamtejszy MZK to dla nas nowi, ważni partnerzy - mówi Maciej Gramatyka, wicemarszałek woj. śląskiego. - Dla KZK GOP Industriada to nie pierwszyzna, ale po raz pierwszy uczestnicy festiwalu będą mogli bezpłatnie korzystać z wszystkich autobusów i tramwajów KZK GOP, które kursują w sobotę 10 czerwca - dodaje.

Aby skorzystać z bezpłatnego transportu, należy zaopatrzyć się w specjalne kupony. Możemy je pobrać na swój smartfon ze strony industriada.pl albo wydrukować ze strony przewoźnika. Bezpłatny transport przygotowano także na południu województwa (na trasie Bielsko-Biała - Cieszyn - Ustroń - Żywiec), w Częstochowie, pomiędzy Tarnowskimi Górami i Zabrzem oraz w Rybniku.

INDUSTRAIDA 2017 ZMIANY W PROGRAMIE

W ostatnim tygodniu zaszło kilka zmian związanych z godzinami rozpoczęcia poszczególnych wydarzeń - warto o tym pamiętać, planując udział w Indu-striadzie. Te najpoważniejsze to zmiana godziny rozpoczęcia koncertu grupy Kula Bank w EC Szombierki z 19.30 na 14.30. Na Giszowcu godzinę później rozpocznie się spektakl Teatru Korez. Zaś na Nikiszowcu o godzinę przesunięto spektakl dla dzieci „Teo, śląski dinozaur” z 15 na 14.

Zmieniły się też godziny wystawy zbiorów Stanisława Trefonia w Browarze Obywatelskim w Tychach z 15-18 na 14-16. Wszystkie zmiany są na stronie festiwalu.

Inauguracja w Chorzowie, finał w Gliwicach

Oficjalna inauguracja festiwalu odbędzie się w Chorzowie, gdzie wieża wyciągowa Szybu Prezydent zmieni się w instrument muzyczny podczas widowiska INDUstrument. Zakończenie święta Szlaku Zabytków Techniki zaplanowano w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, gdzie zobaczymy spektakularne widowisko „Podniebna podróż” belgijskiego Teatru Tol oraz posłuchamy koncertów Velvetve, Yoachima i Max Bravury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!