MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Industriada 2021 w Muzeum Śląskim: Dziki Zachód, opera Carmen i śląsko godka

OPRAC.: KLM
W trakcie pokazu będzie można przysłuchać się rozmowie artystów nieprofesjonalnych - Erwina Sówki i Jana Nowaka oraz twórcy śląskich westernów – Józefa Kłyka.
W trakcie pokazu będzie można przysłuchać się rozmowie artystów nieprofesjonalnych - Erwina Sówki i Jana Nowaka oraz twórcy śląskich westernów – Józefa Kłyka. materiały prasowe
Atrakcyjna ofertę przygotowało Muzeum śląskie w ramach Industriady 2021 - chętni będą mogli zajrzeć do pracowni konserwatorskiej i digitalizacji, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, a za sprawą mappingu 3D przeniosą się do śląskiego familoka, a nawet na Dziki Zachód.

Industriada 2021, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki, odbędzie się w najbliższą sobotę 11 września. W ramach tego wydarzenia bogaty i atrakcyjny program przygotowało Muzeum Śląskie w Katowicach - będzie można m.in. odwiedzić pracownie konserwatorską i digitalizacji, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

- Za wrażenia słuchowe odpowiedzialna będzie Górnicza Orkiestra Dęta Katowice-Kleofas. Na gości czekają także spacery industrialne, warsztaty czy zwiedzanie szybu wieży szybu Warszawa II - zachęcają organizatorzy.

Tegoroczny motyw przewodni wydarzenia „Technika. To Was zaskoczy” będzie przewijał się podczas oprowadzania, warsztatów oraz prezentacji projektu rewitalizacji łaźni Gwarek, którego realizację Muzeum Śląskie rozpoczęło z początkiem roku. W zorganizowanych wydarzeniach główną rolę odegra światło – naturalne, słoneczne oraz to wytwarzane sztucznie. Organizatorzy pokażą, jak wykorzystuje się je w pracy muzealnika jak i w sztuce.

Nie przeocz

Główną atrakcją wieczoru będą dwa pokazy „Panteonu”, audiowizualnego utworu, który powstał w technice mappingu 3D. Został tak zaprojektowany, by wkomponować się precyzyjnie w fasady dwóch pokopalnianych budynków na terenie zewnętrznym Muzeum Śląskiego.

„Panteon” przeniesie widzów do śląskiego familoka, a także na... Dziki Zachód (!) oraz na ulice Katowic. W trakcie pokazu będzie można przysłuchać się rozmowie artystów nieprofesjonalnych - Erwina Sówki i Jana Nowaka, których prace znajdują się w kolekcji Muzeum Śląskiego oraz twórcy śląskich westernów – Józefa Kłyka.

Cena biletu „industriadowego” wynosi 1 zł (uwaga: bilet nie upoważnia do zwiedzania budynku głównego). Muzeum Śląskie w sobotę 11 września dniu czynne w godzinach 10.00–20.00.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera