MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak można było przegrać ten mecz?! GKS Katowice poległ w piekle na Wiśle Kraków. WIDEO i ZDJĘCIA

Mecz Wisły Kraków z GKS Katowice był przerywany przez pirotechniczne szaleństwa fanów gospodarzy.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wojciech Matusik
Piłkarze GKS Katowice w 96 minucie meczu z Wisłą Kraków prowadził 2:1, ale potem stracił dwa gole i wrócił spod Wawelu z pustymi rękami. Wszystko co złe, wydarzyło się w doliczonych za racowiska miejscowych kibiców jedenastu minutach.

GKS Katowice przegrał w Krakowie z Wisłą w nieprawdopodobnych okolicznościach. Gole i punkty zespół Rafała Góraka stracił w ostatnich czterech z jedenastu doliczonych minut.

Sędzia Wojciech Myć doliczył je ze względu na przerwy w grze spowodowane racowiskami urządzanymi przez krakowskich fanatyków. Na trybunach nie było kibiców z Katowic, którzy zdecydowali się zrezygnować z wyjazdu. Środowiska kibicowskie bojkotują Wisłę w związku ze śmiertelną ofiarą zadymy, jaka odbyła się w sierpniu w Radłowie.

Katowiczanie po objęciu prowadzenia, na co w pełni zasługiwali, dali się w końcówce zepchnąć do dramatycznej obrony i skończyło się wszystko katastrofą.

Tak padł gol na 2:2:

A tak na 3:2:

- Wydawało się, że gra jest całkowicie pod kontrolą, a mieliśmy jeszcze sytuację, żeby ten wynik podwyższyć. Tak się nie stało. No cóż. Niekiedy po prostu im mniej się powie, tym niekiedy lepiej. Ogromny żal i na pewno ogromny niedosyt z tego powodu, ale musimy sami uderzyć się w piersi, bo to nasza wina. Nikt za nas tego przecież nie zrobił - stwierdził po meczu trener Rafał Górak.

Wisła Kraków - GKS Katowice 3:2 (1:0)
1:0
Goku (3), 1:1 Sebastian Bergier (57), 1:2 Mateusz Mak (63), 2:2 Patryk Gogół (90+7), 3:2 Angel Baena (90+10).
Wisła Raton - Jaroch, Uryga, Colley, Szot - Villar (87. Olejarka), Carbo, Sapała (66. Alfaro), Duda (87. Gogół), Roman (66. Baena) - Sobczak. Trener: Radosław Sobolewski.
Katowice Kudła - Wasielewski (90. Brzozowski), Janiszewski, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (72. Marzec), Repka, Kozubal (90. Figiel), Mak (90. Shibata) - Bergier (83. Arak). Trener: Rafał Górak.