Jarosław Hampel goni czołówkę, Szwedzi liczą na swoich

Amerykanin Greg Hancock, Australijczyk Chris Holder i Duńczyk Nicki Pedersen triumfowali do tej pory w tegorocznych turniejach żużlowej Grand Prix. Czwarty turniej odbędzie się na torze stadionu Ullevi w Goeteborgu w sobotę (początek 19.15, transmisja w Canal+ o 19). Będzie to pierwszy w tym roku turniej na sztucznym torze.

Po Grand Prix Czech liderem został Jason Crump, a prowadzący Jarosław Hampel spadł na piąte miejsce. 37-letni Australijczyk ma 44 punkty i wyprzedza zaledwie o punkt Hancocka i Tomasza Golloba oraz o dwa Pedersena. Hampel traci do Crumpa pięć "oczek".

- W Pradze straciłem trochę punktów i teraz muszę gonić czołówkę - zapowiada żużlowiec Unii Leszno. - Na Ullevi startowałem trzy razy i za każdym razem byłem poza półfinałem. Może tym razem będzie lepiej - zastanawia się Hampel.

Przed rokiem w Grand Prix Szwecji triumfował Holder. Najlepiej z Polaków spisał się, mimo że odczuwał skutki upadku z wcześniejszego o dwa tygodnie GP w Lesznie, Janusz Kołodziej, zajmując czwarte miejsce. Zawody, ze względu na padający deszcz i kiepski stan toru, zostały przerwane po 16. wyścigach.

Stadion Ullevi żużlową Grand Prix gości po raz ósmy. W Goeteborgu na najwyższym stopniu podium nigdy jeszcze nie stanął ... Szwed. Gospodarze liczą, że w tym roku to się zmieni.