Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Niepokonany lider PlusLigi lekko, łatwo i przyjemnie wygrał kolejny mecz

25.11.2023. PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin.
25.11.2023. PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin. Karina Trojok
W sobotę 25 listopada 2023 roku w meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarzy Jastrzębski Węgiel wygrał z Cuprum Lubin 3:0. Mistrz Polski ma na koncie komplet zwycięstw! Jastrzębianie są teraz jedynym niepokonanym zespołem w lidze. Zobacz ZDJĘCIA z tego spotkania.

Drużyna trenera Marcelo Mendeza w środę w pierwszym swoim meczu tegorocznej Ligi Mistrzów pokonała hiszpański Guaguas Las Palmas 3:0, a w sobotę wróciła do rywalizacji w PlusLidze. Niepokonani i liderujący w tabeli jastrzębianie byli murowanymi faworytami w meczu z Cuprum, które z siedmiu spotkań wygrało tylko dwa.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu siatkarzy Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin, 25.11.2023 r.

Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin: Mistrz Polski wrzucił wyższy bieg

Wprawdzie jastrzębianie w pierwszym secie prowadzili 9:6 i 12:19, ale goście doprowadzili do remisu 13:13 po zagrywce Adama Lorenca, a nawet objęli prowadzenie 14:13 po ataku ze środka Jakuba Strulaka. Mistrz Polski wrzucił wyższy bieg i gdy asa posłał Norbert Huber było 17:14. Gospodarze prowadzili 20:15, a od stanu 20:17 odskoczyli na 22:17 i wygrali do 19, gdy na koniec tej partii na blok nadział się Lorenc. Jastrzębianie popełnili 10 błędów, ale i tak pewnie wygrali pierwszego seta.

Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin: Podobny scenariusz drugiego seta

Goście się nie zniechęcili i w drugim secie prowadzili dwoma punktami aż do 10:8. Jastrzębski wyszedł na prowadzenie 12:11, ale Cuprum nie odpuszczało i miało jeden punkt przewagi - 17:16, kiedy blokiem zatrzymało Tomasza Fornala. Fornal w odwecie posłał asa na 18:17 i trener gości Paweł Rusek wziął czas. Mieliśmy jeszcze remis 18:18 i gospodarze zaczęli odjeżdżać - 21:18 po ataku Jurija Gladyra. Ponownie trener Rusek przerwał grę. Jastrzębianie mieli pierwszego setbola przy 24:20. Partię zakończył zepsutą zagrywką Kamil Kwasowski.

Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin: Gospodarze dokończyli dzieła

Na początku trzeciego seta było 3:3, ale potem mieliśmy 6:3. Przy wyniku 9:5 oraz przy 13:7 Paweł Rusek próbował zatrzymać jastrzębian biorąc czasy. Gospodarze prowadzili potem 14:7 po ataku Rafała Szymury oraz 15:8. Przez chwilę przewaga nieco stopniała (17:13), ale rozpędzeni jastrzębianie robili swoje i mieli meczbola przy 24:17. Szymura skończył mecz atakując przytomnie ze środka - 25:17.

Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak (libero) oraz Ryan Sclater, Edvins Scruders

Cuprum: Wojciech Ferens, Danilo Gelinski, Kamil Kwasowski, Seweryn Lipiński, Adam Lorenc, Jakub Strulak, Maksymilian Granieczny (libero) oraz Alexander Berger, Jake Hanes, Kajetan Kubicki, Mateusz Masłowski