MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jastrzębski Węgiel odpadł z Pucharu Polski! Prowadził już 2:0

Jastrzębski Węgiel
Niespodzianka w Jastrzębiu. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla, choć byli faworytami, przegrali u siebie z Treflem Gdańsk 2:3 i nie zagrają w półfinale Pucharu Polski.

W ostatnim meczu PlusLigi w ubiegłym roku Jastrzębski Węgiel wygrał z ekipą Michała Winiarskiego w ich hali 3:1. Gdańszczanie na ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski przyjechali do Jastrzębia z mocnym postanowieniem rewanżu. Po dwóch setach nic na to nie zapowiadało.

We wtorek do drużyny Jastrzębskiego Węgla dołączył reprezentant Portoryko Arturo Iglesias. Nowy rozgrywający brał udział, podobnie jak Kanadyjczyk Graham Vigrass, w turnieju kwalifikacyjnym do IO strefy Ameryki Północnej i Środkowej oraz Kara-ibów w Vancouver. Do Jastrzębia zadowolony wrócił tylko Kanadyjczyk. Iglesias podpisał kontrakt z Pomarańczowymi w grudniu ubiegłego roku i będzie obowiązywał do końca sezonu.

Zobaczcie koniecznie

W pierwszym secie prawie od początku do końca prowadzili gospodarze i objęli prowadzenie w setach 1:0. Na początku drugiego seta po zagraniu Tomasza Fornala doszło do sporego zamieszania. Sędziowie długo nie mogli podjąć decyzji czy zawodnik Jastrzębskiego nie popełnił błędu. Ostatecznie przyznali punkt gościom.
Wydawało się, że drugi set też pewnie padnie łupem gospodarzy. Pomarańczowi prowadzili kilkoma punktami, ale w końcówce goście w sześciu akcjach wywalczyli pięć punktów i mieli nawet piłkę setową. Sprawę w swoje ręce wziął wtedy Dawid Konarski. Najpierw po jego ataku gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, a potem skuteczny blok atakującego gospodarzy pozwolił im objąć prowadzenie w meczu 2:0.

Gdańszczanie nie rezygnowali jednak i po wyrównanym początku w trzecim secie wyszli na prowadzenie 15:11. Jastrzębianie mieli problemy z przyjęciem zagrywki Bartosza Filipiaka. Takiej przewagi goście z Gdańska już nie zmarnowali i wygrali seta, przedłużając swoje marzenia o awansie.
Goście poszli za ciosem i w czwartym secie objeli prowadzenie 7:0! Pomarańczowi w niczym nie przypominali zespołu, który wygrał dwa pierwsze sety. Nie zdołali już odwrócić losów tego seta i o awansie do półfinału PP decydował tie break. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali goście, choć przegrywali już 7:11. Końcówka należała jednak do Trefla.