Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk ZDJĘCIA, WYNIK Mistrz Polski pokazał moc i zameldował się w półfinale play off. Minuta ciszy dla "Pniówka"

20.04.2022 r. Trzeci mecz ćwierćfinału play off Plus Ligi: Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk. Twitter/Jastrzębski Węgiel
W środę 20.04.2022 r. w trzecim, decydującym meczu ćwierćfinału play off PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał z Treflem Gdańsk 3:0 i awansował do półfinału. Przed spotkaniem była minuta ciszy poświęcona ofiarom wybuchu metanu w kopalni „Pniówek” należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Mistrz Polski rozpoczął fazę play off od porażki u siebie z Treflem 2:3. Pracę w Jastrzębskim Węglu stracił Andrea Gardini. Drużyną przejął jego asystent Nicola Giolito. W drugim meczu, w Gdańsku, górą byli jastrzębianie - 3:0. Wszystko musiało się rozstrzygnąć we wtorek w Jastrzębiu-Zdroju. Na zwycięzcę czekała już PGE Skra Bełchatów.

Środowy mecz poprzedziła minuta ciszy związana z tragedią w kopalni „Pniówek”, a spotkanie pozbawione były oprawy muzycznej. Gospodarze zagrali z czarnymi wstążkami na koszulkach.

Demolka w pierwszym secie...

W pierwszym secie dzięki dobrej grze blokiem jastrzębianie prowadzili 10:5. Trener Trefla Michał Winiarski poprosił o przerwę. Nic to nie dało - goście nie umieli się pozbierać i przy wyniku 15:7 ich trener znów wziął czas. Mistrz szedł po swoje (prowadził już 22:12) i wygrał seta 25:17 kończąc go blokiem.

... i Trefl bezradny też w drugim secie

Drugi set zaczął się od prowadzenia gości 3:1, z którego szybko „zrobiło się” 7:3 dla Jastrzębskiego Węgla. Trener Winiarski znów poprzez czas chciał zatrzymać mistrzowski huragan i ponownie bezskutecznie. Bardzo dobrze w polu zagrywki i w atakach spisywał się Tomasz Fornal. Gospodarze prowadzili już 20:11. To była demolka! Ostatnią piłkę skończył atakiem Fornal.

Mistrz wjechał do półfinału

W trzecim secie Jastrzębski Węgiel „na dzień dobry” prowadził 5:1. Fornal szalał na zagrywce, a Winiarski zgodnie ze znanym schematem, szukał ratunku w przerwaniu gry czasem dla swej drużyny. Trochę to pomogło, bo przewaga z czterech punktów (8:4) stopniała do dwóch (11:9 i 12:10). Jan Hadrava zaczął jednak nękać rywali zagrywką, Jastrzębski Węgiel wrzucił wyższy bieg i odjechał na 18:10. Gospodarze byli już na autostradzie do półfinału i spokojnie do niego wjechali.

MVP meczu został Rafał Szymura z Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:16, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Macyra, Cedzyński

Trefl: Sasak, Kampa, Mordyl, Paszycki, Lipiński, Mika, Olenderek (libero) oraz Wlazły, Kozub, Łaba, Reichert, Urbanowicz

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 2:1 dla Jastrzębskiego Węgla

Pary półfinałowe: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Warta CMC Zawiercie, Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów (pierwsze mecze w sobotę i niedzielę).