Jastrzębski Węgiel - Warta Zawiercie 3:0 ZDJĘCIA RELACJA Jastrzębski Węgiel z brązowym medalem PlusLigi

Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu Warta Zawiercie
Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu Warta Zawiercie Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel - Warta Zawiercie 3:0 (25:21, 25:22, 25:17). Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz trzeci pokonali Wartę Zawiercie i sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Polski. W dzisiejszym starciu, podopieczni Roberto Santilliego nie dali szans zespołowi i gości i to oni cieszą się z końcowego triumfu w rywalizacji o trzecie miejsce PlusLigi.

W małym finale, bo tak śmiało można nazwać rywalizację o brązowy medal Mistrzostw Polski, Jastrzębski Węgiel prowadził przed sobotnim starciem z Wartą Zawiercie już 2:0 w rywalizacji do trzech wygranych. Dla Warty to spotkanie było ostatnią okazją do przedłużenia swoich szans na medal PlusLigi. Ostatecznie, w meczu numer trzy lepsi okazali się podopieczni Roberto Santilliego, którzy pokonali Wartę Zawiercie 3:0 (25:21, 25:22, 25: i sięgnęli po brązowy krążek PlusLigi w sezonie 2018/19.

Po raz 8. w swojej historii, Jastrzębski Węgiel sięgnął po brązowy krążek Mistrzostw Polski.

Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą Mistrzostw Polski ZDJĘ...

Do trzeciej potyczki siatkarze obu drużyn przystępowali z ogromną pokorą. Jako, że ostatnie dwa spotkania były bardzo wyrównane, podobnie w tym meczu wszystko mogło rozstrzygnąć się w jedną i w drugą stronę.

Początek spotkania idealnie oddawał to jak wyglądały ostatnie starcia tych drużyn. W pierwszej fazie seta, zespoły punktowały raz jeden, a raz drugi. Następnie na niewielkie prowadzenie wysunął się Jastrzębski Węgiel. Choć przewaga nie była przesadnie duża, dobra gra gospodarzy, a także błędy po stronie Warty pozwoliły podopiecznym Roberto Santilliego wygrać pierwszego seta 25:21.

Bliźniaczy do pierwszej odsłony był drugi set. Mimo, że tym razem siatkarze z Jastrzębia szybciej osiągnęli prowadzenie, goście z Zawiercia wcale nie zamierzali składać broni. Wysiłki przyjezdnych opłaciły się. Mniej więcej w połowie seta, podopieczni Marka Lebedewa wyszli na prowadzenie. Zmęczeni gonitwą siatkarze Warty nie byli jednak w stanie go utrzymać. W końcówce, znów w siłę urósł zespół Jastrzębskiego Węgla, który zwyciężył 25:22.

W trzecim secie, gospodarzy nakręcał fakt, że do sięgnięcia po medal brakuje im już naprawdę niewiele. Podopiecznym Roberto Santilliego zdecydowanie dodało to wiatru w żagle. Już niemal standardowo po wyrównanym początku, inicjatywę przejęli „Pomarańczowi”. Goście, którzy coraz bardziej czuli nóż na gardle, nie byli w stanie przeciwstawić się dobrej grze miejscowych. Przewaga Jastrzębskiego Węgla stale rosła i w końcówce wiadomo już było, że to spotkanie, a przy okazji całe starcie o trzecie miejsce rozstrzygnie się na ich korzyść. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel pokonał Wartę Zawiercie w trzecim secie 25:17, i 3:0 w meczu, a także w rywalizacji o brąz.

Powody do radości mieli jednak tylko fani miejscowych. Jastrzębski Węgiel pokonał Wartę Zawiercie … i sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski w sezonie 2018/19

Jastrzębski Węgiel - Warta Zawiercie 3:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Sia...

Zdobywając brązowy medal, siatkarze Jastrzębskiego Węgla powrócili na ligowe podium po jednym sezonie przerwy. Nawiązali również do sukcesów z lat: 1991, 2001, 2003, 2009, 2013 oraz 2014, kiedy to także sięgali po brązowy krążek Mistrzostw Polski.

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Szalacha, Gunia, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Malinowski, Masny, Gawryszewski, Rejno, Semeniuk, Waliński, Koga (libero) oraz Bociek

MVP: Dawid Konarski