JKH GKS Jastrzębie - Cracovia 2:1. Zobaczcie zdjęcia z meczu, który dał JKH awans do półfinału!

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Biernat
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie w siódmym ćwierćfinałowym meczu pokonali Cracovię i zagrają o medale. Zobaczcie zdjęcia z dramatycznego meczu na Jastorze.

JKH GKS Jastrzębie i Cracovia jako jedyne w ćwierćfinałowej stawce ligi hokejowej potrzebowały siedmiu meczów, by wyłonić zespół, który awansuje do najlepszej czwórki. W tej decydującej konfrontacji na Jastorze gospodarze wygrali 2:1 i to oni zagrają o medale.

Lepszego początku spotkania JKH nie mogło sobie wymarzyć. Po 23 sekundach gry Dominik Paś uderzeniem z okolic bulika w długi róg krakowskiej bramki dał gospodarzom prowadzenie.

To wydarzenie stało się sygnałem do twardej walki na lodzie. Goście doprowadzili do wyrównania po 37 sekundach drugiej tercji, a strzelcem gola był Damian Kapica.

O awansie zadecydowała więc ostatnia tercja siódmego meczu. W niej bohaterem został Mariss Jass, który wykorzystał okres gry w przewadze. Cracovia do ostatniej syreny atakowała z desperacją, próbując odrobić stratę, ale jastrzębianie wyszli z opresji obronną ręką i to oni znaleźli się w najlepszej czwórce sezonu.

W serii półfinałowej GKS JKH zmierzy się z Unią Oświęcim. W drugiej parze GKS Tychy zagra z GKS Katowice. Dla Cracovii sezon dobiegł końca.