Jacek Kmiecik
@AlNassrFC_EN/X
Portugalski napastnik Al Nasr Rijad, Cristiano Ronaldo, ustrzelił 65. hat-tricka w swojej profesjonalnej karierze klubowej. W wyjazdowym meczu 26. kolejki Saudi Pro League z zespołem byłego reprezentanta Polski Grzeogrza Krychowiaka – Abha Club (8:0) 39-letni CR7 zdobył 3 bramki i zaliczył asystę.

Cristiano Ronaldo strzelił dwa z trzech goli bezpośrednio z rzutu wolnego i dołożył trzecie trafienie z gry w pierwszej połowie meczu.

Osiem hat-tricków przewagi Cristiano Ronaldo nad Messim

Tym samym ustrzelił dwa hat-tricki mecz po meczu, co daje mu o 8 hat-tricków więcej niż może pochwalić się argentyński atakujący Interu Miami Lionel Messi (Leo zdobył dotychas 58 potrójnych bramek w meczach).

Cristiano asystował przy golach Sadio Mane i Abulmajida Al-Sulaihima, strzelonych do przerwy. Na drugą połowę 39-letni Portugalczyk już nie wyszedł, a jego partnerzy zdobtyli jeszcze trzy gole – jednego Abdulrahman Gharib oraz dwa Abdulaziz Al Elewai ustalając wynik na 8:0.

„Nie zwalniamy tempa!” – napisał po rozgromieniu Abhy na swoich kontach w portalach społecznościowych.

Krychowiak ujrzał żółtą kartką i tylko liczył stracone gole

34-letni Grzegorz Krychowiak wyróżnił się otrzymaniem żóltej kartki w 29. minucie, przy stanie 0:2, a w 67. minucie przy stanie 0:7 100-krotny reprezentant Polski został zmieniony na Tunezyjczyka Saada Bguira.

Al Nasr zajmuje drugie miejsce w tabeli mając aż 12 punktów straty do prowadzącego Al Hilal Rijad, który w 26. kolejce pewnie pokonał u siebie Al Okhdood Club Najran 3:0.

Michniewicz opuścił Abha Club po ósmej kolejce rozgrywek

Niedawny zespół byłego selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza – Abha Club zajmuje z 22 punktami przedostatnie 17. miejsce w tabali, mając 2 punkty straty do pierwszego zespołu nad strefą spadkową Al Okhdood Club. Michniewicz opuścił Abhę po ósmej kolejce rozgrywek obecnego seoznu, gdy zespół przegrał szósty mecz w lidze i zajmował 15. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową.

Cristiano Ronaldo idzie po koronę króla strzelców w Saudi Pro League

CR7 przewodzi klasyfikacji strzelców mistrzostw Arabii Saudyjskiej z 29. golami wyprzedzając serbskiego napastnika Al Hilal Aleksandara Mitrovicia, który 22 razy trafił do siatki.

W bieżącym sezonie Cristiano Ronaldo rozegrał dla Al Nasr 35 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 36 bramek i zaliczył 12 asyst. Jego umowa z saudyjskim klubem obowiązuje do 2025 roku. Szacunkowa wartość Portugalczyka, według autoratywnego portalu internetowego Transfermarkt, wynosi 15 mln euro.