Od czwartku, 25 lipca, do niedzieli, 28 lipca, nie będą kursować tramwaje z centrum do Brynowa. Powód? Modernizacja przejazdu drogowo - tramwajowego, zlokalizowanego przy ulicy Słowików, która ma zostać przeprowadzona do 28 lipca.
W związku z powyższym linia nr 16 będzie jeździła z pętli Słonecznej na plac Miarki; a kursy linii nr 36 zostaną zawieszone.
Natomiast na trasie plac Miarki - Brynów Pętla kursować będzie zastępcza linia autobusowa T-16.
Co ważne, pasażerowie korzystający z tramwajów linii nr 16 oraz zastępczej komunikacji autobusowej T-16 mogą przesiadać się pomiędzy tymi środkami transportu na podstawie biletu skasowanego w pojeździe, w którym rozpoczęło się przejazd.
Nie przegapcie
- Bielizna erotyczna z Zabrza robi furorę na świecie ZOBACZCIE
- Oto majątki prezydentów miast w Śląskiem
- Wybuch gazu w Bytomiu. Lokale nie nadają się do mieszkania
- Ikea w Zabrzu nie powstanie? Inwestycja w zawieszeniu
- Najdroższe domy w województwie śląskim TOP 20. Poznaj ceny
- Najpiękniejsze fanki Ruchu Chorzów ZDJĘCIA Frelki na Cichej
Trasa linii T-16
w kierunku Brynowa: plac Miarki (obsługa przystanku Katowice Plac Miarki – stanowisko przy cukierni, na co dzień obsługiwane przez linie autobusowe nr: 133, 170, 672 i 672N) oraz Kościuszki (obsługa przystanku Katowice Plac Miarki – stanowisko tymczasowe zlokalizowane w rejonie skrzyżowania z ul. Kopernika – oraz wszystkich przystanków tramwajowych, które usytuowane zostaną w tymczasowych lokalizacjach przy jezdni ulicy Kościuszki).
w kierunku centrum Katowic: Kościuszki (z obsługą przystanków Brynów Kościuszki – początkowy, Brynów Słowików, Brynów Drozdów, Brynów Gawronów, Brynów Zgrzebnioka obsługiwanych przy peronach tramwajowych), Ceglaną (obsługa przystanku Katowice Kościuszki Szpital – tymczasowa lokalizacja w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Ceglaną), Wita Stwosza (obsługa przystanków: Katowice Wita Stwosza, Katowice Wita Stwosza Archikatedra – tymczasowa lokalizacja przy Archikatedrze), plac Miarki (obsługa przystanku Katowice Plac Miarki – stanowisko przy cukierni, na co dzień obsługiwane przez linie autobusowe nr: 133, 170, 672 i 672N).
Zobaczcie koniecznie
TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?