Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice: Tydzień Mózgu 2017 PROGRAM Możemy poznać siebie

Katarzyna Domagała-Szymonek
Tydzień Mózgu 2017 w Katowicach. Poznaj program
Tydzień Mózgu 2017 w Katowicach. Poznaj program
Pięć wykładów na święto mózgu - jeden każdego dnia. Tak w skrócie wygląda program Światowego Tygodnia Mózgu. Impreza rozpocznie się dziś (13 marca) w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej i potrwa do piątku (17 marca).

W ramach święta mózgu naukowcy postarają się wyjaśnić nam m.in. dlaczego tak trudno jest wytrwać w postanowieniach. Czemu zamiar zrzucenia dodatkowych kilogramów kończy się wyłącznie na szumnych zapowiedziach?

- Wydarzenie ma promować wiedzę z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Jest ono adresowane do studentów, uczniów oraz do wszystkich osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu - podkreślają organizatorzy.

Uniwersytet Śląski już po raz ósmy włącza się w organizacje obchodów tego naukowego wydarzenia. Tydzień Mózgu 2017 organizują pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA.

Pierwszy wykład zaplanowano już dziś o godz. 17 w sali Konferencyjnej CINiBA, poziom 0 (Katowice, ul. Bankowa 11a). Spotkania mają charakter otwarty, udział w nich jest bezpłatny.

PROGRAM ŚWIATOWEGO TYGODNIA MÓZGU:

Poniedziałek 13.03.2017 - "Neurony lustrzane - fakty i mity" - dr Mateusz Hohol, Zakład Logiki i Kognitywistyki Instytut Filozofii i Socjologii, Polska Akademia Nauk

Wtorek 14.03.2017 - "fMRI - magia czy nauka? " - Dawid Marszałek, Wydział Nauk Pedagogicznych, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Środa 15.03.2017 - Dlaczego nie potrafimy wytrwać w swoich postanowieniach?- o motywacji, celach i odchudzaniu" - Paweł Miąsek,

Czwartek 16.03.2017 - "Jak mikroorganizmy rządzą ludzkim mózgiem?" - dr Sławomir Sułowicz, Katedra Mikrobiologii, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Piątek 17.03.2017 - "Zwierzęta transgeniczne w badaniu pamięci" - dr Witold Konopka, Pracownia Modeli Zwierzęcych, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!