Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kazimierz Dajka kandydatem na prezydenta Żor. Lista kandydatów Żorskiej Samorządności do rady miasta

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 7 lat
Kazimierz Dajka z Żorskiej Samorządności będzie kontrkandydatem dla dotychczasowego prezydenta Żor Waldemara Sochy, w zbliżających się wyborach samorządowych, na urząd prezydenta miasta. Prezentujemy również listę kandydatów do Rady Miasta Żory.

Kazimierz Dajka kandydatem na prezydenta Żory

Poznaliśmy kolejnego kandydata, który będzie ubiegał się o urząd prezydenta miasta Żory. W poniedziałek 4 marca, oficjalnie zaprezentowano kandydaturę Kazimierza Dajki z Żorskiej Samorządności. Jak podkreśla kandydat, jest w służbie miastu Żory już od 25 lat. Przypomnijmy, że wcześniej, swój udział w wyborach na to stanowisko, ogłosił już dotychczasowy prezydent Żor, Waldemar Socha.

- Służę mieszkańcom najlepiej jak potrafię. W kontekście prowadzenia naszego miasta przez prezydenta Waldemara Sochę, wiele kwestii jest dla mnie niezrozumiałych. To dotyczy w szczególności nowych inwestycji, z których większość w mojej ocenie jest do poprawki. Róbmy raz i dobrze. Jesteśmy biednym miastem, mamy ogromne zadłużenie. Jako biedni nie możemy pozwalać sobie na to, żeby marnotrawić pieniądze - podkreślał Kazimierz Dajka.

Zdaniem Kazimierza Dajki, Żorska Samorządność chce zmienić miasto na lepsze, "tak, żeby mieszkańcy Żor czuli się podmiotem w tym mieście i poczuli, że wszystko co robimy jest dla nich i z myślą o nich".

- W naszej drużynie mamy osoby, które są młode, energiczne i chcą zmieniać nasze miasto w takim kierunku, żeby mieszkańcom żyło się jak najlepiej - wskazywał kandydat na prezydenta Żor.

W trakcie prezentacji kandydatów Żorskiej Samorządności, głos zabrał również Adam Kurpas, który po raz pierwszy ubiega się o mandat radnego w Żorach. Jak podkreślał, na pozór Żory są przyjemnym i nowoczesnym miastem.

- Jednak czasami przeraża mnie to, jak łatwo zadłużane jest nasze miasto. Tylko radni tego komitetu przez ostatnie lata pokazywali, że niekoniecznie idą tym torem, który nakazuje im prezydent Waldemar Socha. Z reguły głosują tak, jak nakazuje im zdrowy rozsądek - mówił Adam Kurpas.

Do rady startuje również doświadczony samorządowiec Dawid Świerczek, który Żorską Samorządność reprezentuje od 5 lat.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że my jesteśmy jedyną alternatywą dla dzisiejszej władzy w mieście. Stworzyliśmy nową, wspaniałą grupę, którą tworzą różni ludzie, z różnych środowisk, ale których łączy dobro naszego miasta i dobro wszystkich mieszkańców - wskazywał Dawid Świerczek.

O poparcie mieszkańców będzie ubiegała się ponadto Elżbieta Mazur, która startuje z okręgu nr 4.

- Jestem tu, aby nasze miasto rozwijało się zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców. Priorytetem jest dla mnie kanalizacja, drogi, oświetlenie, infrastruktura wód deszczowych, ścieżki rowerowe, rewitalizacja terenów, które mogą nam posłużyć do relaksu i odpoczynku z rodziną. Razem możemy uczynić Żory jeszcze lepszym miejscem do życia - podkreślała Elżbieta Mazur.

Lista kandydatów Żorskiej Samorządności do Rady Miasta Żory

Okręg numer 1:

  1. Dawid Świerczek
  2. Adam Kurpas
  3. Łukasz Siemianowski
  4. Katarzyna Sładek
  5. Jan Kołodziej
  6. Hanna Szewczyk
  7. Maciej Kuśka
  8. Paulina Makarewicz.

Okręg numer 2:

  1. Zbigniew Krówka
  2. Marek Silka
  3. Grzegorz Pitlok
  4. Aleksandra Latusek
  5. Danuta Wnuk
  6. Bożena Szczypka-Gwóźdź
  7. Konrad Makarewicz.

Okręg numer 3:

  1. Krzysztof Hałacz
  2. Jerzy Marciniak
  3. Paweł Raudzis
  4. Piotr Siejok
  5. Agnieszka Szkudlarek
  6. Julita Kostrubiec
  7. Oliwia Ilnicka
  8. Szymon Bugla.

Okręg numer 4:

  1. Kazimierz Dajka
  2. Władysław Łukasiewicz
  3. Henryk Oszek
  4. Elżbieta Mazur
  5. Marta Solich
  6. Grzegorz Gembalczyk
  7. Sylwia Spólny
  8. Andrzej Kuczyński.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Polacy wybiorą wówczas członków rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. W wyborach samorządowych głos będzie mógł oddać każdy, kto będzie miał ukończone 18 lat najpóźniej w dniu głosowania, na stałe zamieszkuje na obszarze gminy, powiatu, województwa, gdzie działa wybierany organ oraz posiada czynne prawo wyborcze.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera