Klepczyński z Piasta Gliwice: Wyciągniemy wnioski

Adrian Klepczyński
Adrian Klepczyński, obrońca Piasta Gliwice, mówi o przyczynach porażki z Ruchem.

Inauguracja wiosny w wykonaniu Piasta była bardzo bezbarwna.
Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek tej rundy, ale nie ma się co załamywać. To był dopiero pierwszy mecz. Czeka nas długa walka o to, żeby załapać się do pierwszej ósemki, bo awans do grupy mistrzowskiej jest naszym podstawowym celem w tym sezonie.

Załamywać się nie ma co, ale trzeba poddać analizie fakt, że w zespole gliwickim w pierwszym meczu było aż tyle niedokładności.
Na pewno ten mecz nie był w naszym wykonaniu rewelacyjny. W naszej grze było sporo mankamentów, ale na analizę tego co stało się w Chorzowie i wyciągnięcie z tego spotkania wniosków przyjdzie czas w tym tygodniu, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że w następnym meczu z GKS Bełchatów, który zagramy u siebie, musimy wypaść zdecydowanie lepiej.

Czy zgodzi się pan z tezą, że Ruch był w derbach lepszy od Piasta nie tylko pod względem piłkarskim, ale i przygotowania fizycznego?
Nie wiem czy po jednym meczu można wyciągać takie wnioski. W pierwszej połowie Ruch miał więcej sytuacji, ale do przerwy był bezbramkowy remis. Bardzo źle zaczęliśmy natomiast drugą połowę, w której po niecałym kwadransie przegrywaliśmy już 0:2 i w tym momencie było praktycznie po meczu.

Notował: Jacek Sroka

*Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
*Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV