Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Knurów: Na ul. Wilsona lądował śmigłowiec LPR. 8-letnia dziewczynka zatruła się tlenkiem węgla

Na ulicy Wilsona w Knurowie lądował śmigłowiec lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Służby ratunkowe udzielają pomocy 8-letniej dziewczynce, która zatruła się tlenkiem węgla.
Na ulicy Wilsona w Knurowie lądował śmigłowiec lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Służby ratunkowe udzielają pomocy 8-letniej dziewczynce, która zatruła się tlenkiem węgla. arc./ zdjęcie poglądowe
Nie udało się uratować życia 9-letniej dziewczynki z Knurowa, która - jak wszystko na to wskazuje - zatruła się tlenkiem węgla. Do tragedii doszło w środowy wieczór, na jednym z knurowskich osiedli mieszkaniowych. Strażacy ponownie apelują o montaż czujników tlenku węgla.

Mimo starań ratowników, nie udało się uratować życia 9-latki, która w środę 3 maja, najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla. Tuż po godzinie 20, na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, gdyż u dziewczynki nastąpiło zatrzymanie krążenia. Na miejsce przyjechali też strażacy, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

- Dziewczynka była w łazience. Kiedy nie odpowiadała na wezwania rodziców, zaniepokojonych przedłużającą się kąpielą, ci weszli do pomieszczenia. 9-latka była już nieprzytomna - podkreśla podinsp. Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Pomimo długotrwałej reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych u 9-latki,  lekarz stwierdził jej zgon. Na miejscu strażacy stwierdzili przekroczone poziomy tlenku węgla.
Oficjalną przyczynę śmierci wyjaśni śledztwo, prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora.

Czujki mogą uratować życie

Strażacy po raz kolejny apelują o montaż czujników tlenku węgla, które mogą uratować życie.

- Domowe czujki tlenku węgla to są strażnicy naszego bezpieczeństwa - informuje Państwowa Straż Pożarna.
Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to w szczególności kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania.
- Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni, czy też zapchanego i nieszczelnego przewodu kominowego - przypominają strażacy.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera