MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 ZOBACZ ZDJĘCIA

Korona Kielce - Piast Gliwice
Korona Kielce - Piast Gliwice slawomnir stachura
W meczu 3. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała z Piastem Gliwice 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Bartosz Szeliga (71-głową), 1:1 Łukasz Sekulski (72-głową).

Trener Piasta Jiri Necek postawił na ten sam skład, który tydzień temu wyszedł na zwycięski mecz z Wisłą Płock. W obronie nie było już jednak eksperymentu z czterema zawodnikami i od początku gliwiczanie grali w „starym, dobrym” ustawieniu z trzema obrońcami. Z przodu ponownie w roli napastnika zagrał Bartosz Szeliga, wspomagany przez Gerarda Badię i Sasę Żivca.

W pierwszej połowie oba zespoły nie oddały celnych strzałów, nie miały też rzutów rożnych. Mecz był otwarty, ale ani Korona, ani Piast nie zagroziły bramce rywali. W pamięci pozostały tylko sytuacje, kiedy zawodnikom niewiele brakowało, aby dojść do dobrych podań i spróbować zdobyć gola. Po stronie Piasta był to Żivec, a w Koronie - Vladislavs Gabovs i tuż przed przerwą Łukasz Sekulski.

W 56. minucie mieliśmy pierwszy rzut rożny, po którym Elhadji Pape Diaw strzelił bramkę głową. Jego radość była przedwczesna, bo sędzia nie uznał gola. W odpowiedzi w pole karne Korony wpadł Żivec, ale strzelił nad poprzeczką.

Mecz się wreszcie ożywił. Korona atakowała, a obrońcy Piasta ofiarnie przyjmowali na ciało strzały rywali. Tak było w 60. minucie, kiedy uderzał Mateusz Możdżeń, a Aleksandar Sedlar podbił piłkę głową i futbolówka minęła okienko bramki Jakuba Szmatuły.

Dwie minuty później tylko centymetry dzieliły Piasta od gola. Szeliga strzelił w długi róg i trafił w słupek.

Pierwszy celny strzał w meczu od razu został zamieniony na bramkę. Dośrodkował Tomasz Mokwa, a Szeliga uderzeniem głową zaskoczył Michala Peskovicia. Piast chyba się rozkojarzył prowadzeniem, bo bardzo szybko stracił gola. Z prawej strony podał Bartosz Rymaniak, główkował Łukasz Sekulski i po drugim celnym strzale było 1:1.
Wynik już nie uległ zmianie, choć w samej końcówce próbował jeszcze Martin Bukata.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1 (0:0)

0:1 Bartosz Szeliga (71-głową), 1:1 Łukasz Sekulski (72-głową)

Korona: Pesković – Kallaste, Dejmek, Pape Diaw, Rymaniak – Gabovs (64. Palanca), Grzelak, Cebula (46. Możdżeń), Aankour, Pyłypczuk – Sekulski (76. Przybyła).

Piast: Szmatuła – Korun, Sedlar, Hebert – Mokwa, Murawski, Pietrowski, Mraz (75. Moskwik) – Badia (63. Bukata), Żivec (80. Barisić) - Szeliga

Żółte kartki: Przybyła - Murawski, Korun,

Widzów: 5 062