Lech Poznań - Raków 0:1. Hit PKO Ekstraklasy dla częstochowian ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

W meczu na szczycie Lech Poznań przegrał z Rakowem CzęstochowaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Adam Jastrzębowski
W hicie 24. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań przegrał z Rakowem Częstochowa 0:1. Na Bułgarskiej gola na wagę zwycięstwa gości zdobył Ivi Lopez. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Lech Poznań - Raków Częstochowa.

Lech Poznań - Raków 0:1. Hit PKO Ekstraklasy dla częstochowian

Mecz na szczycie PKO Ekstraklasy przyniósł zwycięstwo Rakowa. Częstochowianie wciąż pozostają wiosną niepokonani, a Lech doznał pierwszej porażki w tym sezonie na swoim boisku.

ZOBACZCIE ZDJĘCiA KIBICÓW I MECZU LECH - RAKÓW

Mecz w Poznaniu w I połowie rozczarował 27,5 tysiąca kibiców zasiadających na trybunach, bo do przerwy oglądali oni tylko jeden celny strzał na bramkę. Po dalekim przerzucie Bartosza Salamona Jakub Kamiński ładnie przyjął piłkę i minął dwóch graczy częstochowian. Wypożyczony z VfL Wolfsburg pomocnik strzelił jednak z 15 m w środek bramki i Vladan Kovacević nie miał kłopotów z obroną.

W 11 minucie gra została przerwana. Na telebimie pokazano ukraińską flagę, a kibice zaczęli bić brawo podkreślając, że to już 11 dzień rosyjskiej agresji na naszego sąsiada. Z trybun spotkanie oglądał reprezentant Polski Tomasz Kędziora. Pilkarz Dynama przed tygodniem wydostał się z atakowanego przez Rosjan Kijowa.

Raków starał się grać wysokim pressingiem [czekał na swoją szansę i doczekał się zaraz po przerwie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Frana Tudora głową do siatki posłał piłkę Ivi Lopez. Dla Hiszpana była już 12 bramka w tym sezonie.

Poznaniacy starali się odrobić straty, ale częstochowianie dobrze się bronili. Najbliższy wyrównania był Dawid Kownacki. Wprowadzony po przerwie na boisko napastnik dostał w polu karnym podanie od Joela Pereiry, ale strzelił tuż obok słupka. W końcówce dobrą okazję miał jeszcze Pedro Rebocho. Portugalczyk popisał się efektownym dryblingiem w polu karnym, lecz uderzył piłkę wzdłuż bramki.

Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)