Legia - Molde FK 0:0 RELACJA ONLINE Warszawianie mają miliony euro i europejskie puchary

Jacek Sroka, Tomasz Kuczyński
Legia - Molde: Piłkarze Legii zremisowali z Molde 0:0 i wzbogacili się co najmniej o pięć milionów euro. Warszawianie w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów wyeliminowali Norwegów i zapewnili już sobie jesienią grę w fazie grupowej europejskich pucharów.

Do awansu mistrzom Polski wystarczył gol strzelony przed tygodniem w Norwegii, bo mecz w stolicy zakończył się bez bramek, który to rezultat po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu premiował Legię. Podopieczni trenera Ole Gunnara Solskjaera kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 79 min. z boiska wyleciał Ekpo.

W piątek warszawianie poznają przeciwnika w ostatniej rundzie kwalifikacji LM, w której nie będą już rozstawieni. Mogfą trafić na FC Basel, Celtic Glasgow, Steauę Bukareszt, Viktoria Pilzno lub Dinamo Zagrzeb. Jeśli pokonają i tę przeszkodę, to po 18 latach przerwy znów zagrają w Champions League. Jeśli 20/21 i 27/28 sierpnia okażą się gorsi od rywala, to wystąpią w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Legia - Molde relacja:

W składzie Legii na dzisiejszy mecz znalazł się bramkarz Duszan Kuciak. Słowak w tym tygodniu narzekał na uraz przedramienia, ale ostatecznie jego kontuzja nie okazała się taka groźna i trener Jan Urban postawił go między słupkami.

Skład Legii na dzisiejszy mecz: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Jakub Wawrzyniak - Henrik Ojamaa, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Żyro - Miroslav Radović, Wladimer Dwaliszwili.

Rezerwowi: Wojciech Skaba, Tomasz Brzyski, Helio Pinto, Dominik Furman, Michał Kucharczyk, Jakub Kosecki, Marek Saganowski.

Piłkarze rozpoczęli grę. Na Pepsi Arena zasiadło ponad 20 tys. widzów.

Za nami 10 minut spotkania. Utrzymuje się bezbramkowy remis, który może dać awans Legii. Bliski zdobycia gola był na początku meczu Jakub Wawrzyniak, który strzelał głową na bramkę mistrzów Norwegii.

W pierwszym kwadrasnie Legia egzekwowała pięć rzutów rożnych, ale dośrodkowania spod chorągiewki nie przyniosły mistrzom Polski bramki. Nadal 0:0.

W 25 minucie ciągle bez bramek na Łazienkowskiej. Optyczną przewagę mają warszawianie. Niewiele brakowało, by Wladimer Dwaliszwili wykorzystał błąd bramkarza Norwegów i głową skierował wybitą przez niego piłkę do siatki.
Im bliżej przerwy tym piłkarze Molde częściej zapędzają się pod bramkę Legii. Mecz się wyrównał, ale goście na razie nie potrafią wypracować sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej ograniczając się do wrzutek w pole karne warszawian.

Mistrzowie Polski na ataki Norwegów odpowiedzieli potężnym uderzeniem z dystansu Kuby Wawrzyniaka, z którym jednak poradził sobie bramkarz gości. Do przerwy 0:0, a to oznacza, że Legię już tylko 45 minut dzieli od awansu do ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Warszawscy kibice zaczynają już odliczać minuty dzielące ich zespół od awansu do europejskich pucharów.

Groźnie pod bramką Legii. Tuż nad poprzeczką głową strzelał Chima. W odpowiedzi golkipera gości próbował zaskoczyć Michał Żyro. Już tylko pół godziny dzieli warszawian od awansu i wielkich pieniędzy.

W 61 min. za zmęczonego Michała Żyro na boisku pojawia się Jakub Kosecki, To oznacza, że trener Jan Urban nie zamierza bronić bezbramkowego wyniku.

W 69 min. za Henrika Ojamę pojawia się Michał Kucharczyk. Molde powoli stawia wszystko na jedną kartę i atakuje coraz groźniej. Kuciak świetnie broni strzał z rzutu wolnego Joona Toivio.

Kwadrans do końca spotkania. Warszawianie nie mogą sobie teraz pozwolić na żaden błąd.

Błąd popełniają za to goście. Emmanuel Ekpo w ciągu 10 minut ogląda za faule dwie żółte kartki i w 79 minucie wylatuje z boiska. Przez ostatnie 11 minut Molde gra w dziesiątkę.

Do końca meczu pozostały już tylko dwie minuty. Zrezygnowani Norwegowie nie są już chyba w stanie zagrozić Legii.

W ostatniej minucie normalnego czasu gry pod bramkę Legii wędruje nawet bramkarz Norwegów. Kuciak popisuje się jednak znakomitą interwencją. Sędzia dolicza trzy minuty i tyle czasu dzieli teraz Legię od awansu.

Koniec spotkania. Remis 0:0. Legia zasłużenie awansowała do IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.
Legia Warszawa - Molde FK ONLINE:

Przeciwko Molde na pewno nie zagra Inaki Astiz - informuje oficjalna strona Legii. Hiszpan jeszcze nie wznowił treningów po zabiegu, który przeszedł dwa tygodnie temu. Sztab szkoleniowy mistrzów Polski nie będzie mógł skorzystać również z Marko Sulera. Słoweniec potrzebuje jeszcze kilku dni, aby jego mięsień uda w pełni się zregenerował. Z zespołem ćwiczą już Michał Kucharczyk, Jakub Rzeźniczak i Daniel Łukasik. Wszyscy mogą zagrać w środowej potyczce z Norwegami.

Przed tygodniem legioniści zremisowali na wyjeździe 1:1. – Pierwsza połowa nam nie wyszła - przyznaje bramkarz Legii Duszan Kuciak. - Nie chcę jednak już o tym mówić. W przerwie nikt na nikogo nie krzyczał. Nasz trener jest dobrym psychologiem i spokojnie wyjaśnił, jak powinniśmy zagrać w drugiej części. Po przerwie zobaczyliśmy już dobrze grającą Legię. Wypracowaliśmy przewagę i zdobyliśmy cenną bramkę. Do Polski wróciliśmy z korzystnym wynikiem i chcemy to wykorzystać w potyczce rewanżowej – zapowiada Słowak, który ostatnio zmagał się z kontuzją kciuka.

Dzisiaj na Pepsi Arenie Legię czeka jeden z najważniejszych meczów jesieni. – Wierzę, że awansujemy do kolejnej rundy. Przed tygodniem Norwegowie niczym nas nie zaskoczyli, ponieważ zagrali dokładnie tak, jak przedstawił nam trener. Dobrze znamy ich atuty oraz najlepszych zawodników, ale nie czujemy się gorsi. Wierzę, że ze wsparciem kibiców awansujemy do fazy play-off – mówi słowacki bramkarz.

Legii awans da bezbramkowy remis, ale mistrz Polski nie zamierza nastawiać się na takie rozwiązanie.

– Gra na 0:0 byłaby największą głupotą z naszej strony. W takiej sytuacji łatwo o prosty błąd i stratę bramki, a wolelibyśmy tego uniknąć. Czy dzięki bramkowemu remisowi mamy większe szanse od Molde? Nie chcę tego oceniać. Po prostu wierzę w nasz awans – zakończył Kuciak.

Mecz Legia Warszawa - Molde FK transmistować będzie TVP 1 (od godz. 20.30)