MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lewandowski i Błaszczykowski nie błyszczą, a Peszko tak

Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski tym razem nie błyszczeli w Bundeslidze. Ten ostatni pojawił się zresztą na murawie dopiero w 77 minucie gry.

Efekt słabszej gry Polaków był taki, że Borussia Dortmund doznała pierwszej w tym sezonie ligowej porażki, a zepołem, który przerwał imponującą serię 15 spotkań, w której wicemistrzowie Niemiec pierwsi obejmowali prowadzenie, była jej imienniczka z Moenchengladbach, która pokonała u siebie podopiecznych trenera Juergena Kloppa 2:0.

Z potknięcia Borussii skwapliwie skorzystał Bayern, który zremisował na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:1 i został nowym liderem. Bawarczycy są w Bundeslidze niepokonani od 33 spotkań. Sebastian Boenisch rozegrał cały mecz w barwach “Aptekarzy” i miał asystę przy wyrównującym golu Sidney’a Sama.

W 2. Bundeslidze klasą błysnął Sławomir Peszko. Powołany do kadry na mecze z Ukrainą i Anglią pomocnik FC Koeln miał dwie asysty w meczu z Karslruher SC wygranym przez ekipę z Kolonii 2:1.

Do “polskiego” pojedynku doszło we włoskiej Serie A. Sampdoria Genua, w której od 78. min. grał Paweł Wszołek zremisowała u siebie 2:2 z Torino Kamila Glika (rozegrał cały mecz). Obrońca Sampdorii Bartosz Salamon cały mecz spędził na ławce rezerwowych, podobnie jak Piotr Zieliński z Udinese (wygrana z Cagliari 2:0) i Łukasz Skorupski z Romy (zwycięstwo 3:0 z Interem).