Liga Europy. FC Kopenhaga - Piast Gliwice 3:0 WYNIK, WIDEO, RELACJA Kamil Wilczek pogrążył swój były zespół. Koniec przygody Piasta

Kamil Wilczek miał duży udział w wygranej FC Kopenhaga
Kamil Wilczek miał duży udział w wygranej FC Kopenhaga piast-gliwice.eu
W środę 24.09.2020 r. w meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy Piast Gliwice przegrał w Danii z FC Kopenhaga 0:3 (0:1). Bohaterem gospodarzy był Kamil Wilczek, który zaliczył bramkę i asystę, choć przy drugiej sytuacji pomógł sobie ręką. Wszystko wskazuje na to, że był to pożegnalny mecz Piotra Parzyszka w barwach Piasta, który przenosi się do włoskiego Frosinone. Piast prowadził Tomasz Fornalik, zastępując Waldemara Fornalika, który jest w domowej izolacji ze względu na koronawirusa.

Przed tym meczem najwięcej mówiło się o tym, że przeciw swojej byłej drużynie zagra Kamil Wilczek, który po cichu liczył, że FC Kopenhaga trafi w losowaniu na Piasta.

Tak się stało i w 14. minucie to właśnie Wilczek wpisał się na listę strzelców. Po błędzie obrony Piasta Pep Biel znalazł się przed Frantiskiem Plachem, a piłkę zmierzającą do bramki jeszcze sięgnął polski napastnik.

Goście z Gliwic potrzebowali chwili, aby dojść do siebie, ale mogli dość szybko wyrównać. W 23. minucie bramkarz Karl-Johan Johnsson wybijając piłkę trafił w Piotra Parzyszka i piłka odbiła się od słupka i opuściła boisko. Trzy minuty później bramkarz Kopenhagi uratował swój zespół, gdy okazję miał Patryk Lipski, a piłkę wybili obrońcy. W odpowiedzi Viktor Fischer huknął z pola karnego prosto w Placha.

Po pierwszej połowie Piast przegrywał 0:1, ale widać było, że Kopenhaga nie jest taka straszna, co dawało nadzieję, że na drugą część spotkania.

W 51. minucie groźnie było pod bramką Piasta. Jonas Wind główkował z pięciu metrów i piłka odbiła się od poprzeczki. Tym razem szczęście było przy polskiej drużynie. Wilczek próbował jeszcze dobijać przewrotką - niecelnie. Piast odpowiedział "szczupakiem" Lipskiego, po którym Johnsson bez trudu złapał piłkę.

Od 58. minuty gospodarze prowadzili 2:0. Piłkę wybił bramkarz FC Kopenhaga, na połowie Piasta przejął ją Wilczek, pomagając sobie ręką wygrał pojedynek z Jakubem Czerwińskim, a następnie wbiegł w pole karne i podał do Winda, który pokonał Placha. Cztery minuty później Wilczek był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 69. minucie dwa razy szansę miał rezerwowy Michał Żyro. Najpierw jego uderzenie głową świetnie obronił bramkarz FC Kopenhaga, a chwilę później piłka przeleciała tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką.

Piast do końca próbował zdobyć bramkę i w 83. minucie było blisko - z pola karnego strzelił Parzyszek, a piłka po rykoszecie trafiła w słupek. Przy kolejnej okazji gości bramkarz Kopenhagi w dobrym stylu obronił strzał z rzutu wolnego Mikkela Kirkeskova.

W samej końcówce wynik ustalił Pep Biel pokonując Placha strzałem z bliska.

FC Kopenhaga - Piast Gliwice 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamil Wilczek (14), 2:0 Jonas Wind (58), 3:0 Pep Biel (90+5)

FC Kopenhaga: Johnsson - Varela, Nelsson, Sigurdsson (67. Ikonomou), Bengtsson - Biel, Falk (53. Mudrażija), Zeca, Wind, Fischer (75. Stage) - Wilczek.

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek, Kirkeskov - Lipski (82. Milewski), Sokołowski (62. Żyro), Jodłowiec - Parzyszek (89. Steczyk), Vida.

Żółte kartki: Mudrażija - Czerwiński, Lipski

Sędziował: Roi Reinshreiber (Izrael)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności