List do DZ: Codzienne okrucieństwo ludzi bywa przerażające

  List do DZ: Codzienne okrucieństwo ludzi bywa przerażające

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  List do DZ: Codzienne okrucieństwo ludzi bywa przerażające

  ©Mariusz Kapała/Gazeta Lubuska

  Kto bestialsko uśmiercał pisklęta gołębi na rondzie w Katowicach? Nie umiemy zachować się poprawnie w niebezpiecznej sytuacji
  List do DZ: Codzienne okrucieństwo ludzi bywa przerażające

  ©Mariusz Kapała/Gazeta Lubuska

  Okrucieństwo czy głupota

  Bardzo poruszył mnie (negatywnie) list p. Tomasza w sprawie gołębi (DZ, 4 V str. 13 „60+”), które uwiły gniazdo na jego balkonie i biedak musiał wyrzucać ich składane tam jajka. Gdyby jednak użył mózgu, to w łatwy sposób zabezpieczyłby balkon przed niechcianymi współlokatorami (do nabycia w internecie różnego rodzaju odstraszacze gołębi).

  Chcę opisać incydent, którego byłam świadkiem 30 kwietnia tego roku na przystanku tra-mwajowym katowickiego ronda około godziny 11.30-12.
  Dwóch panów „na oko” o bardzo niskim IQ myło szklaną obudowę bunkra (restauracja, księgarnia, salonik prasowy). W trakcie mycia jeden z nich wyrzucał pisklęta gołębi z wysokości paru metrów na bruk. Były jeszcze mało upierzone, nie umiały latać ani się poruszać. Osobnik na dole krzyczał uradowany: „Jeszcze jeden załatwiony”! Malec, po zrzuceniu, był pokiereszowany i jeszcze dostał kopniaka..., ale jeszcze walczył o życie, więc ten idiota wziął go za skrzydełko i rzucił nim o betonowy kosz. Ten malec miał jeszcze drgawki i leżał skulony między koszem a filarem. Nie mogłam na to patrzeć. Poza mną była tam jeszcze staruszka, która płakała, widząc to bestialstwo, a ten przygłup śmiał się do rozpuku.

  Pojechałam do Urzędu Miasta do działu ochrony środowiska, gdzie pewna „przemiła” pani powiedziała, że to nie ich sprawa i poleciła mi szukać po Katowicach odpowiednich instytucji. Nie znam adresu „odpowiednich” instytucji, więc po powrocie do domu szukałam w inter-necie ekologów, „zielonych”, ornitologów, Ligi Ochrony Przyrody. Wszyscy oni opisują, jak to walczą o przyrodę, ptaki i podają konto, na które należy wpłacać datki na wsparcie ich prężnej działalności, ale telefony są nieaktualne i nigdzie się nie dodzwoniłam przez 5 godzin. Minęło sporo czasu od tego zdarzenia, a ja nie mogę przestać o nim myśleć, bo nie wiem, ile piskląt uśmiercili. Mam pytanie, gdzie zgłaszać tego typu bestialstwo?

  Krystyna S., Sosnowiec

  Od redakcji: Mamy nadzieję, że odezwą się instytucje ochrony przyrody, które pomogą naszej czytelniczce i pokażą, jak naprawdę walczą o zwierzęta.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama