Ważne
  List do DZ: Polityk myśli o wyborach, mąż stanu o...

  List do DZ: Polityk myśli o wyborach, mąż stanu o pokoleniach

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ci, co płacą tylko niewinnym lizusostwem, będą jutro zmuszeni płacić donosicielstwem

  Ci, co płacą tylko niewinnym lizusostwem, będą jutro zmuszeni płacić donosicielstwem ©Grzegorz Jakubowski

  Teczki UB są w Polsce ważniejsze niż cenne pracownicze dokumenty
  Ci, co płacą tylko niewinnym lizusostwem, będą jutro zmuszeni płacić donosicielstwem

  Ci, co płacą tylko niewinnym lizusostwem, będą jutro zmuszeni płacić donosicielstwem ©Grzegorz Jakubowski

  Kto na górze, kto na dole

  Po jesiennych wyborach parlamentarnych ponownie odwrócona została klepsydra. Poprzednie partie rządzące, choć przegrane, są na górze klepsydry i sypię piasek na głowę partii rządzącej, której mi nie żal, bo też tak robiła. Tym razem jest tak, że partia rządząca ma zdecydowaną większość w Sejmie i Senacie i przegłosuje wszystko, czego zapragnie, a swój prezydent wszy-stko podpisze. Choć może się zdarzyć, że czegoś mało istotnego nie podpisze, by stworzyć wrażenie niezachwianej demokracji w Polsce.

  Gdyby obecna opozycja spod znaku PO miała wyczucie sytuacji, przeszłaby w stan uśpienia i jedynie wszelkie działania partii rządzącej wpisywałaby do swojej teczki, skoro teczki są tak cenne, że przechowuje się je w klimatyzowanych pomieszczeniach IPN, o czym nie mogą marzyć dokumenty pracowników i emerytów, którzy są sobie winni, że nie potrafią wykazać tego, czego żąda od nich ZUS.

  Kto o czym myśli

  Szefowie nowych partii opozycyjnych nie ucichną, ponieważ chcą zdobyć elektorat do następnych wyborów. Ktoś powiedział: „Polityk myśli o następnych wyborach, mąż stanu myśli o następnych pokoleniach”. O bezskutecznych podrygach opozycji można powiedzieć: ciepie sie, jak nagi w pokrziwach.

  Po dojściu do władzy partii obiecującej ludziom gruszki na wierzbie, czego nie da się spełnić, dowiadujemy się, że poprze-dnio rządzący narobili takiego spustoszenia, że nie można ruszyć z miejsca, a do tego brużdżą jako wywrotowa opozycja, co sprowadza się do tego, że są to wrogowie ludu godni potępienia. Dlatego wyczucie sytuacji nakazuje opozycji stan uśpienia, by rządzącym wytrącić z rąk powyższą argumentację. Bez domniemanych wywrotowych działań każda zarozumiała władza potyka się o własne nogi i upada, wszak pycha idzie krok przed upadkiem. Każdy obywatel ma do dyspozycji działania znane jako „opór bierny”, czym Mahatma Gandhi pokonał Anglików. Najprościej można nie oglądać propagandowych programów telewizji, jak „Wiadomości” i tzw. programy publicystyczne, przez co spadnie oglądalność i wpływy z reklam, które oglądalności towarzyszą. Można nie uczestniczyć w zbiegowiskach, gdy pojawia się ktoś „wysoko postawiony”, by nie robić mu tła. Sposobów jest wiele.

  Inflacja lizusostwa

  Prawdopodobnie dobrze przewidziałem, że może dojść do tego, iż tam, gdzie wisi krzyż (szkolne klasy, biura urzędów), nie może pracować ateista, innowierca czy gej. Przecież od listopada królem Polski będzie Chrystus. Miejsca, z których zostaną usunięci nieprawomyślni zapełnią ludzie „wysoko moralni”, wywiedzeni z uczelni o. Rydzyka. Warto zapamiętać jako przestrogę to, co dawno temu powiedział Leszek Kołakowski: „Ci, co płacą tylko niewinnym lizusostwem, będą jutro zmuszeni płacić donosicielstwem za ten sam towar; ci co liche swoje przywileje okupują tylko milczeniem wobec świństwa, na które mogą reagować, będą musieli za te same przywileje płacić rychło aktywnym udziałem w świństwie. Naturalnym prawem despotyzmu jest moralna inflacja, która sprawia, że rozdawca dóbr każe sobie płacić coraz drożej”.

  Zwolennicy intronizacji Chrystusa myślą, że Chrystus weźmie Polskę na hol i pociągnie ją przez zawiłe ścieżki tego świata, a oni będą tylko brylować. Obawiam się, że po intronizacji na Polskę mogą posypać się klęski, jak po intronizacji M.B., co było zerwaniem przymierzy z Bogiem Starego Testamentu, teraz zastąpionym przez Boga Nowego Testamentu. Wtedy jako powód będzie się twierdzić, że skoro Bóg przeprowadził się do Polski, to mroczne siły całego świata sprzysięgły się przeciw Polsce.

  Zamiast intronizacji Chrystusa na króla Polski należałoby odnowić przymierze z Bogiem Starego Testamentu, ale nie z bogiem mitologii, którym straszono mnie w dzieciństwie. Jednak jest problem: co z kultem maryjnym, który uwiera wielu teologów? (JJ)

  Andrzej Piontek,
  Wodzisław Śląski  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  ZOBACZ TAKŻE
  10 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka odpowiada [WIDEO]

  Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka odpowiada [WIDEO]

  Link do głównego zdjęcia

  34 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  wolne miejsca w przedszkolach, rekrutacja

  Wolne miejsca w przedszkolach. Sprawdź swoje miasto. Rekrutacja do przedszkoli 2016 [LISTA MIAST]

  Link do głównego zdjęcia

  92 zdjęcia
  Przejdź do galerii
  Policjantki i ich pasje

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Na zdjęciu: sierż. Marta MysurCo piąty funkcjonariusz Policji jest kobietą. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice,

  Policjantki i ich pasje. Zobaczcie piękniejszą twarz policji [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama