Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubiteka szykuje kolejne projekty dla mieszkańców

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Ważnym projektu „Skrzydła dla mamy” jest wsparcie Mam i inspirowanie ich do zmian
Ważnym projektu „Skrzydła dla mamy” jest wsparcie Mam i inspirowanie ich do zmian arc Lubiteki
Lubiteka w ramach projektu "Skrzydła dla Mamy" zaprasza na warsztaty z doradztwa zawodowego, które pomogą kobietom w rozeznaniu własnego kapitału zawodowego.

Spis treści

Projekt "Skrzydła dla Mamy" - wsparcie dla mam na urlopie macierzyńskim

Projekt "Skrzydła dla Mamy" to inicjatywa Fundacji BGK, która ma na celu wsparcie mam na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, a także tych, które są nieaktywne zawodowo z powodu opieki nad dzieckiem. Jak stwierdza Fundacja BGK, "Skrzydła dla Mamy" to program, który ma na celu wsparcie Mam pozostających bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi. Celem programu jest umożliwienie młodym Mamom nie tylko podwyższenia swoich kompetencji zawodowych, i tym samym podjęcia na nowo pracy, ale również pomóc w odkryciu talentów, z których być może wcześniej same nie zdawały sobie sprawy.

Jednym z kluczowych elementów projektu są warsztaty z doradztwa zawodowego. Prowadzone przez Ewę Muszczak, omawiają one wiadomości z zakresu diagnozy własnych zasobów zawodowych i pozazawodowych w kontekście zapotrzebowania rynku pracy oraz indywidualnego kierunku rozwoju zawodowego. Warsztaty są otwarte dla maksymalnie 20 osób, a decyduje kolejność przyjścia.

Projekt "Skrzydła dla Mamy" nie ogranicza się jednak tylko do warsztatów z doradztwa zawodowego. Jak podkreśla Fundacja BGK, "ważnym celem działań naszego projektu jest wsparcie Mam i inspirowanie ich do zmian – do aktywnego i skutecznego poszukiwania pracy oraz zadbania o dobrostan psychiczny i fizyczny. Przygotowane szkolenia i warsztaty mają wymiar holistyczny i są odpowiedzią na różne potrzeby Mam. Pomogą im w rozwoju osobistym, odkryciu swoich mocnych stron, pasji i talentów. Wyposażą w nowe kompetencje, umiejętności i wiedzę uniwersalną, które będą mogły w przyszłości wykorzystać w wielu branżach i na różnych stanowiskach. Dodają im pewności siebie, poprawią samoocenę i zwiększą poczucie własnej wartości."

Uczestniczki projektu mają okazję wziąć udział w cyklu bezpłatnych warsztatów, szkoleń i zajęć. Wśród nich znajdują się m.in. warsztaty kroju i szycia, spotkania z doradcą zawodowym, psychologiem oraz z dietetykiem, szkolenia z mediów społecznościowych z konsultacjami indywidualnymi, warsztaty grafiki i tworzenia stron www, warsztaty mody i makijażu, warsztaty artystyczne, fotowarsztaty z sesją zdjęciową, warsztaty z autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz zajęcia jogi.

- Nie zwlekaj, dołącz do projektu "Skrzydła dla Mamy" i rozwiń swoje skrzydła zawodowe! #FundacjaBGK #Skrzydładlamamy

Spotkanie autorskie z Michałem Drabem: kompozycja, literatura i samodzielne wydawanie

Rozpoczyna się cykl spotkań z autorami w Kawiarence Artystycznej Lubiteka, a pierwszym gościem jest wszechstronnie utalentowany Michał Drab. Swoje dzieła prezentuje w sferze muzycznej i literackiej, a również jest aktywny w dziedzinach dziennikarstwa muzycznego, podcastingu i prezentacji radiowej.

Michał Drab: człowiek o wielu talentach

Michał Drab to artysta pełen pasji, który ma wiele do zaoferowania. Pochodzi z Olesna i jest rocznik '93. Jego wkład w przemysł muzyczny jest widoczny w jego roli jako muzyka, nauczyciela gry na gitarze i dziennikarza muzycznego. Jego umiejętności nie kończą się na muzyce, jest również aktywnym podcasterem i prezenterem radiowym.

W 2013 roku rozpoczął swoją przygodę z pisarstwem, a w 2020 roku ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań. Jego twórczość oscyluje wokół szeroko pojętej literatury grozy, z czego wynika tytuł jego pierwszego zbioru: "Pomiędzy". Rok później podążył za swoim success z debiutancką powieścią "Pod Kapturem", a w 2023 powieścią "Anioł Krwi".

Drab to artysta nowoczesny i niezależny, wydaje swoje książki samodzielnie poprzez sklep internetowy Amazon, co pozwala mu na pełną kontrolę nad swoim procesem twórczym i dystrybucją. To samo podejście transponuje się na inne aspekty jego pracy, emitując swoje podcasty i audycje radiowe.

Spotkanie autorskie z Michałem Drabem odbędzie się 14 marca 2024 roku o godzinie 17:00 w Kawiarence Artystycznej Lubiteka. Wstęp na to wydarzenie jest wolny!

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury - Lubiteka, ul. Sportowa 3.

Wykład geologii ziemi lublinieckiej z dr Piotrem Wojtulkiem

Prelekcja dr Piotra Wojtulka, autora podręcznika "Prawo geologiczne i górnicze", na temat geologii ziemi lublinieckiej, wyjaśni nam, co kryje wnętrze Ziemi pod Lublińcem i powiatem lublinieckim. Wbrew pozorom nasz region posiada bardzo ciekawą historię geologiczną.

W okolicach Lublińca mamy do czynienia z fascynującym stykiem dwóch dawnych kontynentów, które rozdziela duża strefa uskokowa Kraków-Lubliniec, którą znają wszyscy zajmujący się geologią w Polsce. Co więcej, w naszym regionie znajdziemy liczne skały triasowe, w których zachowały się skamieniałości dinozaurów, a nawet rekinów.

Wykład dr Wojtulka to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat naszej planety.

Spotkanie odbędzie się 15 marca 2024 roku o godzinie 17:30 w Lubiteka, ul. Sportowa 3. Wstęp wolny!

Rodzinny piknik ekologiczny: edukacja i zabawa w jednym

Rodzinny Piknik Ekologiczny w Lubitece będzie pełen ekologicznych atrakcji edukacyjnych i rozrywkowych dla całej rodziny, z darmowym poczęstunkiem. Spotkanie odbędzie się 16 marca 2024 roku.

Na stanowiskach edukacyjnych gospodarzem pikniku będzie UM Lublińca przy wsparciu gminnego ekodoradcy z Programu LIFE. Będą omawiane ważne tematy ekologiczne dotyczące ochrony powietrza, energii wiatru i biomasy.

W programie:

  • Stanowiska edukacyjne (prowadzenie Edukacja Ekologiczna  Dagmara Hirsz godz. 11 -15):

       - dot. ochrony powietrza organizator UM L-c   (organizator gminny ekodoradca z Programu LIFE)       - OZE – energia wiatru organizator UM L-c       - OZE – energia biomasy organizator UM L-c    

  • Stanowiska eko rozrywkowe:

      - Sadzenie roślin antysmogowych i malowanie doniczek (godz. 12 -15) organizator gminny ekodoradca z Programu LIFE      - Świece z wosku pszczelego i kwiaty z wikliny (prowadzenie Mariusz Żymierski w godz. 11 -15) organizator UM L-c:      - Eko zwierzątka z włóczki i  eko biżuteria ze sznurków (prowadzenie SzydełkomAnia Anna Wysłucha w godz. 11 -15)   organizator UM L-c:      - Malowanie toreb bawełnianych (godz. 11-15) organizator UM L-c:      - Malowanie twarzy (w godz. 12- 13, 14-15) organizato UM L-c:      - Bomby nasienne (w godz. 11-15) organizator UM L-c:      - Eko cuda na szydełku – podkładki pod kubek w kształcie zajączka lub kotka - warsztaty szydełkowania dla średniozaawansowanych (prowadzenie Sylwia Majowska max. 15 osób , w godz. 12 – 14) organizator UM L-c i Lubiteka      - „Moda ekologiczna”  zajęcia z kodowania i programowania dla dzieci od 4 do 10 lat wraz z rodzicami (prowadzenie Ewa         Siemiradzka w godz. 11-13 ) organizator Lubiteka

  •   Występy wokalne przedszkolaków od godz. 11 organizator Przedszkola Miejskie

  •   Stanowiska eksperckie oraz spotkanie informacyjne w godz. 11 – 12 organizator UM L-c 

        - Stanowisko Programu „Czyste powietrze”

        - Stanowisko Ekodoradcy 

  • Eko gry w godz. 11 -15    organizator gminny ekodoradca z Programu LIFE

      - Wieloformatowa „Smogowa zagrywka”      - „Eko Memo – Jakość powietrza” 

  • Otwarcie wystawy „Przyroda w rysunkach” Justyny Kierat godz. 13 organizator Lubiteka

  • Promocja Miejskiej Kampanii Społecznej „Pij kranówkę” ZWIUK w Lublińcu

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera