Maciej Smoląg drużynowym wicemistrzem świata taekwondo

PG
Maciej Smoląg udział w mistrzostwach świata w taekwondo ITF może zaliczyć do udanych. Zawodnik częstochowskiej akademii Taekwondo przywiózł trzy medale zdobyte w konkurencjach drużynowych: srebrny w konkurencji testów siły i dwa brązowe w konkurencji walk drużynowych i technik specjalnych.

W walkach indywidualnych w kategorii do 68 kilogramów Maciej Smoląg pokonał rywali ze Szkocji i z Chile. Walkę o brąz stoczył z reprezentantem Niemiec. Zawody zakończył na miejscu 5-8, po kontrowersyjnej decyzji sędziów, która spotkała się z oficjalnym protestem ze strony Polaków.

Tomasz Góra, który startował w kategorii do 57 kilogramów przegrał pierwszy pojedynek z rywalem z Kazachstanu. W ostatecznym rozrachunku Polska zajęła 5 miejsce na 58 państw, które brały udział w zawodach.