Ważne
  Maluch na okładkę: Sesja laureatek - Julii i Nikoli...

  Maluch na okładkę: Sesja laureatek - Julii i Nikoli [ZDJĘCIA]

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zwyciężczynie naszego plebiscytu: Julia (z prawej) i Nikola wraz ze swoimi szczęśliwymi rodzicami w redakcji DZ
  1/20
  przejdź do galerii

  Zwyciężczynie naszego plebiscytu: Julia (z prawej) i Nikola wraz ze swoimi szczęśliwymi rodzicami w redakcji DZ ©Marzena Bugała-Azarko/Dziennik Zachodni

  Laureatki naszego plebiscytu „Maluch na okładkę”, Julia Sokoła i Nikola Kucharczyk, wzięły udział w fotograficznej sesji. Dziś rozdanie nagród.
  Julia Sokoła z Zendka jest zwyciężczynią naszego plebiscytu w kategorii do 3 lat. Dwa latka skończy 6 czerwca. Plebiscytowe emocje były udziałem raczej jej rodziców i całej rodziny.

  - Informację o konkursie znalazłam w tarnogórskim dodatku do „Dziennika Zachodniego” i przy obiedzie rzuciłam hasło, że fajnie byłoby, gdyby nasza Julka wzięła w nim udział - mówi mama laureatki, Katarzyna Sokoła.


  - Od razu wysłaliśmy zgłoszenie i zostało przyjęte jako dziesiąte - wspomina tata dziewczynki, Sławomir Sokoła. - Początkowo głosowaliśmy tylko my, dopiero po kilku dniach dołączyła reszta rodziny.

  Najgoręcej zrobiło się oczywiście w ostatnich godzinach głosowania. - W pewnym momencie Julka spadła na czwarte miejsce i trzeba było jeszcze większego zaangażowania, żeby ją przywrócić na pierwsze. Przed samym południem w ostatnim dniu rodzina zrobiła sobie przerwę w pracy i głosowała - uśmiecha się pan Sławomir. - Siedzieliśmy w domu z mamą, siostrami i słaliśmy SMS-y - dodaje pani Katarzyna. - W tych ostatnich godzinach na koncie kandydatów do zwycięstwa przybyło ponad 7000 głosów.

  Julka zgromadziła ostatecznie 32 747 głosów, Emilka Reś z Pszowa, która znalazła się na drugim miejscu - 31 050.

  Najmniej to wszystko interesowało małą kandydatkę na okładkę. - Oczywiście, cieszyła się, kiedy widziała swoje zdjęcie w naszym dodatku tarnogórskim, ale z całego przedsięwzięcia niewiele rozumiała - mówi mama dziewczynki. - Bardzo ucieszyła się z wyjazdu do redakcji DZ, ponieważ nie chodzi do żłobka i każde wyjście z domu jest dla niej przygodą. Powiedzieliśmy jej, że będzie tu jeszcze inna dziewczynka, Nikolka.

  Nikola Kucharczyk to zwyciężczyni w kategorii 4-7 lat - z Boronowa, w powiecie lublinieckim (we wrześniu skończy 6 lat). O tym, że bierze udział w plebiscycie, dowiedziała się w... przedszkolu od koleżanek. Rodzice bowiem podjęli decyzję o zgłoszeniu córki do konkursu, nic jednak jej nie mówiąc.

  - A kiedy już się o tym dowiedziała, to nie mówiliśmy jej o nagrodach - opowiadają Milena i Robert Kucharczykowie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama