Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Maraton Komandosa w Lublińcu. Kilkuset zawodników w pełnym umundurowaniu przekroczyło metę. Zobaczcie galerię

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Maraton Komandosa w Lublińcu zgromadził w tym roku wielu chętnych. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Maraton Komandosa w Lublińcu zgromadził w tym roku wielu chętnych. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Czesława Włuka
W sobotę 27 listopada w lublinieckiej dzielnicy Kokotek odbyła się 18. edycja Maratonu Komandosa organizowanego przez WKB Meta Lubliniec. Bieg skierowany był głównie dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, ale nie tylko. Kto był pierwszy na mecie? Zajrzyjcie do galerii

Lubliniec. Maraton Komandosa 2021

Maraton Komandosa skierowany jest głównie dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, ale nie tylko. Na starcie 18. edycji stanęły także osoby prywatne, ale musiały one, tak jak pozostałe przebiec trasę w pełnym umundurowaniu i dodatkowo z ważącym co najmniej 10 kilogramów plecakiem. Na mecie biegu w kategorii Open stanęło 327 zawodników i zawodniczek. Organizatorem biegu był Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MARATONU KOMANDOSA W LUBLIŃCU

Start tradycyjnie już usytuowano w południowej części Lublińca przy stawie Posmyk. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 42,2 kilometrów, metą była Przystań Oblacka. Organizatorzy wyznaczyli limit na pokonanie trasy wiodącej głównie duktami leśnymi i wynosił 7 godzin (na połowie dystansu 3 godziny i 20 minut).

W biegu wystartowali wszyscy, którzy spełniali regulaminowe wymogi. Przede wszystkim musieli mieć pełne umundurowanie polowe bądź ćwiczebne (mundur z długim rękawem, rozpinany na całej długości), buty (krój wojskowy, specjalne, taktyczne, oraz będące na wyposażeniu różnych jednostek i oddziałów specjalnych, z wysokością cholewki minimum 18 cm na całym obwodzie).

Nie przeocz

Dodatkowym wyposażeniem był plecak (min. wymiary 45x30cm) w kolorze ciemnym najlepiej odpowiadającym umundurowaniu, o wadze 10 kg na całej trasie biegu. Dopuszczone były inne akcesoria mundurowe jak czapki, rękawiczki, chusty. "O dopuszczeniu decyduje sędzia zawodów, którego decyzje są ostateczne' - czytamy w regulaminie.

Prowadzona była klasyfikacja open dla kobiet i mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe. Rywalizowano także w kategorii drużynowej oraz dziecięcej.

Musisz to wiedzieć

Najszybciej trasę pokonał Adam Struk z RCI Gdynia Punkty Obserwacyjne, Słuchowo z czasem - 03:25:03.

Wyniki: www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera