Mecz siatkarek Polska - Bułgaria w Spodku WYNIK, ZDJĘCIA Biało-Czerwone drugi raz wygrały na arenie mistrzostw świata siatkarzy

03.09.2022. Mecz Polska - Bułgaria w Spodku.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
03.09.2022. Mecz Polska - Bułgaria w Spodku. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 3.09.2022 r. w katowickim Spodku reprezentacja Polski siatkarek rozegrała drugi mecz towarzyski z Bułgarią. Obie drużyny przygotowują się do mistrzostw świata w siatkówce kobiet, które odbędą się w Polsce i Holandii. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Polska - Bułgaria.

W przerwie w mistrzostwach świata siatkarzy do Spodka zawitały siatkarki, które swoje mecz kontrolne w katowickiej hali rozegrały w oprawie mundialu mężczyzn. W piątek drużyna trenera Stefano Lavariniego wygrała 4:0, bo na tyle setów umówili się szkoleniowcy. W sobotę doszło do rewanżu, w który również były do rozegrania co najmniej cztery partie.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu towarzyskiego siatkarek Polska - Bułgaria w Spodku, 3.09.2022 r.

Bułgarki odbiły się od polskiego bloku

Na początku I seta Polki przegrywały 4:6. Dodatkowo piłką w twarz dostała Magdalena Stysiak i potrzebowała dłużej chwili, aby dojść do siebie. To chyba pobudziło cały zespół. Gospodynie zaczęły świetnie grać blokiem (szczególnie Agnieszka Korneluk) i uciekły na 18:10, a potem 24:13. Partia zakończyła się, a jakże, blokiem Polek.

Na drugiego seta trener Lavarini wprowadził do gry Klaudię Alagierską-Szczepaniak. Polki zaczęły od 10:6, ale Bułgarki zniwelowały przewagę - 11:10. Przy wyniku 18:15 szkoleniowiec Biało-Czerwonych porozmawiał z z zespołem, który skutecznym finiszem dokończył seta, zdobywając ostatni punkt blokiem - 25:18.

Niespodzianka dla kibiców

W kolejnej partii szansę gry od początku dostała Anna Obiała. Polki zaczęły od prowadzenia 3:1, ale rywalki je dogoniły - 3:3, 5:5. Set przebiegał na zasadzie odskoczenia na kilka punktów przez polski zespół i odrabiania strat przez Bułgarki. Ważna była długa wymiana, którą zakończyła Stysiak i było 19:16. Mimo dwóch przerw dla trenera gości, Polki szły po swoje. Mecz „właściwy” skończył się atakiem Weroniki Szlagowskiej.

Kiedy kibice fetowali wygraną usłyszeli od spikera, że będzie jeszcze jeden set. Fani przyjęli tę wiadomość z radością. W dodatkowej partii zagrały pozostałe zawodniczki z "kwadratu". Już nie szło tak łatwo. Bułgarki prowadziły 12:7 i 14:8. Fani wspierali nasze siatkarki, które ambitnie starały się jeszcze coś wskórać. Walka była, ale seta nie udało się uratować.

Spotkania z Bułgarią kończą zgrupowanie w Mysłowicach. Mistrzostwa świata kobiet rozpoczną się 23 września. W Polsce gospodarzami meczów będą Gdańsk, Łódź i Gliwice. Polska zagra w grupie z Turcją, Dominikaną, Koreą, Tajlandią i Chorwacją. Bułgaria ma w grupie USA, Serbię, Niemcy, Kanadę i Kazachstan.

Mecz towarzyski: Polska - Bułgaria 3:1 (25:13, 25:18, 25:19, 16:25) Rozegrano 4 sety

Polska: Witkowska, Wołosz, Różański, Korneluk, Stysiak, Szlagowska i Stenzel (libero) oraz Alagierska-Szczepaniak, Obiała, Szczygłowska, Wenerska, Gałkowska, Fedusio

Bułgaria: Kitipowa, Paskowa, N. Dimitrowa, Czauszewa, Atanasijević, Todorowa, Paszkulewa (libero) oraz Nejkowa, Beczewa, Kriwoszyjska, Jordanowa, Barakowa, Sajkowa