MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MKS Będzin - Verva Warszawa 0:3. Faworyt i lider nie zawiódł ZDJĘCIA, WYNIK

MKS Będzin - Verva Warszawa 0:3
MKS Będzin - Verva Warszawa 0:3 Lucyna Nenow
W zaległym spotkaniu 14. kolejki PlusLigi MKS Będzin zmierzył się z liderem Vervą Warszawa. Faworyt nie zawiódł, wygrał w trzech setach, choć siatkarze z Będzina tanio skóry nie sprzedali. Dzięki zdobyciu kompletu punktów, siatkarze z Warszawy ponownie znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli PlusLigi. Kibice w hali przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu nie mogli narzekać na brak emocji. ZOBACZ ZDJĘCIA

Będzinianie ostatnio maja dobra passę. Co prawda nie dali rady w ostatnim meczu Skrze Bełchatów, ale wcześniej odprawili z kwitkiem ZAKSĘ Kędzierzyn, wygrali z czwartym zespołem poprzedniego sezonu Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Kibice liczyli po cichu, że może uda się też pokonać zespół ze stolicy, który w tym sezonie przegrał jak na razie tylko jedno spotkanie.

Nie przegap

Warszawianie przyjechali do Będzina w roli faworyta i od początku meczu było to widać. Zawodnicy Andrei Anastassiego dyktowali warunki na parkiecie. Nie bali się ryzykować w polu zagrywki, zdecydowanie lepiej spisywali się w przyjęciu i ataku.

Podopieczni Jakuba Bednaruka byli bliscy wygrania drugiego seta. Na początku, tak jak w pierwszym secie, musieli gonić wynik. Goście prowadzili różnicą 4 punktów i wydawało się, że nic im już nie grozi. Gospodarze jednak nie rezygnowali i tak jak w poprzednich spotkaniach w których wygrywali walczyli o każdy punkt. MKS doprowadził do remisu dzięki dobrej zagrywce Grzegorza Pająka, a nawet wyszli na prowadzenie.

Będzinianie mieli cztery piłki setowe, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Goście mieli jedną i wygrali seta. Najpierw dobrą zagrywka popisał się Artur Urdys i goście zdobyli punkt z piłki przechodzącej. Chwilę potem atak najskuteczniejszego zawodnika gospodarzy Rafała Faryny (zdobył 16 punktów) został zablokowany i było już 2:0 dla Vervy.

Przegrany set zupełnie odebrał ochotę do gry zawodnikom z Będzina, którzy w trzecim secie zatrzymali się na 15 punktach. Goście zdobyli ich 25 i wygrali nie tylko seta, ale cały mecz 3:0. W trzeciej partii trener Bednaruk dał szansę na grę zawodnikom z kwadratu rezerwowych.

MKS Będzin - VERVA Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (20:25, 27:29, 15:25)

MKS: Sossenhaimer, Pająk, Gunia, Ratajczak, Faryna, Sobański, Potera (libero) oraz Fornal, Dryja, Szmidt, Superlak, Buczek

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny