MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard 100:85. Dąbrowianie sprawili sobie świąteczny prezent ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Kibice w Dąbrowie Górniczej ucieszyli się ze zwycięstwa koszykarzy MKS nad Spójnią Stargard  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice w Dąbrowie Górniczej ucieszyli się ze zwycięstwa koszykarzy MKS nad Spójnią Stargard Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W piątek 23 grudnia koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali PGE Spójnię Stargard 100:85 w meczu 13 kolejki Energa Basket Ligi. Dąbrowianie wygrywając ostatni pojedynek przed Bożym Narodzeniem sami sprawili sobie świąteczny prezent. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard.

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza w dobrych humorach spędzą święta. W ostatnim meczu przed Bożym Narodzeniem dąbrowianie pokonali w Hali Centrum PGE Spójnię Stargard sprawiając sobie pod choinkę miły prezent.

To czwarta wygrana podopiecznych trenera Jacka Winnickiego w tym sezonie u siebie, a piąta w obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi. Walcząca o awans do play off Spójnia doznała siódmej porażki w ligowej kampanii.

ZOPBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - PGE SPÓJNIA STARGARD

Początek spotkania należał do gości, którzy w poprzedniej kolejce pokonali u siebie Zastal. Spójnia wygrała pierwszą kwartę różnicą sześciu punktów. W drugiej kwarcie dabrowianie niemal odrobili straty zmniejszając w 17 minucie dystans do rywali do jednego punktu (32:33). Później jednak koszykarze ze Stargardu wrzucili wyższy bieg i na przerwę zeszli z przewagą siedmiu "oczek".

Trzeci kwarta to był popis MKS. Gospodarze potrzebowali zaledwie 200 sekund, żeby wyjść na prowadzenie, bo to oni rzucili pierwsze 10 punktów w tej części gry. Zawodnicy trenera Winnickiego wygrali tę kwartę różnicą 16 pkt i przed ostatnią odsłoną spotkania mieli 9 punktów zapasu nad rywalami.

W czwartej kwarcie dąbrowianie jeszcze powiększyli tę przewagę i ostatecznie wygrali całe spotkanie 100:85. Zespół MKS do zwycięstwa poprowadzili Martin Krampelj i Joseph Chealey, którzy w sumie zdobyli 51 pkt. Trevon Bluiett i Ousmane Drame mieli po siedem zbiórek, a Chealey zaliczył 11 asyst.

Mecz MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard obserwowało na żywo kilkuset kibiców. Każdy fan, który w piątkowe popołudnie przyszedł do Hali Centrum dostał świąteczną kartkę z życzeniami.

MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard 100:85 (15:21, 26:27, 35:19, 24:18)