MKS Dąbrowa Górnicza przegrał mecz o półfinał Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Puchar Polski: MKS Dąbrowa Górnicza – Energa Czarni Słupsk 69:71
Puchar Polski: MKS Dąbrowa Górnicza – Energa Czarni Słupsk 69:71 Maciej Gapiński
W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Energą Czarnymi Słupsk 69:71. W pierwszym czwartkowym spotkaniu turnieju w Dąbrowie Górniczej Rosa Radom pokonała Polski Cukier Toruń 67:65.

W turnieju finałowym Dąbrowa Górnicza Basket Cup bierze udział osiem drużyn. W czwartek i piątek rozgrywane są ćwierćfinały, w sobotę półfinały, w niedzielę o godz. 20.30 rozpocznie się mecz finałowy.

Pierwszym półfinalistą została Rosa Radom, która w sobotę zagra o finał z Energą Czarnymi.

MKS Dąbrowa prowadził w I kwarcie z Energą 13:9, ale przegrał tę część meczu 13:14. Druga kwarta zaczęła się od ucieczki gości – 14:24. To nie załamało dąbrowian, bo odrobili straty i wyszli na prowadzenie 25:24. Do szatni zespoły udały się przy remisie 32:32.

W III kwarcie było 38:42, ale MKS znów doprowadził do remisu 42:42, następnie miał punkt przewagi – 47:46.

W IV kwarcie Energa prowadziła już 68:57. Na niecałe półtorej minuty przed końcem było tylko 70:65 dla gości, którzy wygrali dwoma punktami. W ostatniej akcji przy stanie 69:71. dąbrowianie stracili piłkę.

Najwięcej punktów dla MKS-u zdobył Rashaun Broadus - 21, a dla drużyny ze Słupska Demonte Harper - 27.

"Bardzo chcieliśmy to dla Was wygrać... Pozostaje przeprosić. Jesteśmy rozczarowani tak samo, jak Wy" - napisano po meczu na fanpage'u MKS-u na Facebooku.

Energa Czarni byli lepsi na parkiecie. Gdy dowiedzieliśmy się, że nie zagra Jerel Blassingame, to byliśmy pewni, że zmienią system gry. Nie potrafiliśmy tego zatrzymać, a świetnie zagrał Demonte Harper. Nie walczyliśmy wystarczająco mocno, aby zwyciężyć - powiedział trener MKS Drażen Anzulović

.

Oprócz meczów w hali „Centrum” na fanów koszykówki czeka też atrakcja przed halą. Działa tam Strefa Kibica z wieloma atrakcjami, przede wszystkim dla dzieci.