MKS Dąbrowa Górnicza - Zastal Zielona Góra ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Dąbrowianie dostali lanie w swoje hali

12.02.2023. Energa Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Zastal BC Zielona Góra. Karina Trojok
W niedzielę 12.02.2023 r. w meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Zastalem Zielona Góra 88:108. Goście trafili w tym spotkaniu aż 18 rzutów za trzy punkty. Zobacz ZDJĘCIA z dąbrowskiej hali Centrum.

Mecz w Dąbrowie Górniczej był ostatnim spotkaniem ekstraklasy przez przerwą na turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski i mecze reprezentacji Polski w prekwalifikacjach do EuroBaksetu 2025. MKS przystąpił do spotkania z Zastalem mając na koncie trzy ligowe porażki z rzędu.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Zastal BC Zielona Góra, 12.02.2023 r.

Przed niedzielnym meczem MKS i Zastal byli sąsiadami w tabeli. Dąbrowianie zajmowali 10. miejsce - 27 punktów w 19 meczach, a drużyna z Zielonej Góry 9. (29 pkt).

MKS i Zastal postawiły na ofensywę

Początek należał do gospodarzy. Dobrze spisywał się Ousmane Drame i po jego rzucie za trzy punkty było 12:5. MKS prowadził 19:12, ale Zastal doprowadził do 19:17, aby następnie objąć prowadzenie 25:23. Dąbrowianie wygrali I kwartę 31:29.

W II kwarcie goście bombardowali „trójkami” i do przerwy oddali aż 10 celnych takich rzutów na 13 prób. Zastal miał już 14 punktów przewagi (46:60). Na domiar złego dla MKS-u urazu głowy nabawił się Jarosław Mokros i potrzebował pomocy medyków. Goście wygrali drugą część meczu 32:17 i przed zejściem do szatni prowadzili 61:48.

Zielonogórzanie wybili MKS-owi koszykówkę z głowy

Po przerwie MKS raz po raz gubił piłkę i Zastal „odjechał” gospodarzom od 48:61 do 48:70. Nie pomagały rozmowy trenera Jacka Winnickiego ze swoimi zawodnikami, którzy przegrywali już 30 punktami - 55:85! W IV kwarcie zielonogórzanie wypracowali 31 punktów przewagi 62:93, gdy kolejną „trójkę” zaliczył Przemysław Żołnierewicz. Goście skutecznie wybijali dąbrowianom koszykówkę z głowy. Kibice starali się do końca dopingować, wspierając zespół, ale nie tak wyobrażali sobie niedzielny wieczór w hali Centrum. Trzeba jednak przyznać, że MKS przynajmniej starał się poprawić wynik i przegrywał "tylko" 20 punktami - 77:97.

Świetne spotkanie dla gości rozegrali Przemysław Żołnierewicz (28 punktów, 4 asysty) i Szymon Wójcik (26 punktów i 6 zbiórek). W ekipie gospodarzy najlepszy był Ousmane Drame z 24 punktami i 6 zbiórkami.

MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Zastal BC Zielona Góra 88:108 (31:29, 17:32, 13:24, 27:23)

MKS: Ousmane Drame 24, Gerry Blakes 16, Martin Krampelj 16, Trevon Bluiett 15, Marcin Piechowicz 6, Wiktor Rajewicz 3, Kacper Radwański 3, Jarosław Mokros 3, Joe Chealey 2, Maciej Kucharek 0

Zastal: Przemysław Żołnierewicz 28, Szymon Wójcik 26, Bryce Alford 13, Aleksandar Zecević 11, Dusan Kutlesić 9, Alen Hadzibegović 8, Michał Pluta 7, Kareem Brewton 3, Jakub Kunc 3, Piotr Jagiełowicz 0