Monika Hojnisz-Staręga mistrzynią Europy w biathlonie! Chorzowianika wygrała w Dusznikach-Zdroju bieg indywidualny

Bartłomiej Romanek
Mistrzostwo Europy to jeden z największych sukcesów Moniki Hojnisz-Staręgi
Mistrzostwo Europy to jeden z największych sukcesów Moniki Hojnisz-Staręgi Pawel Relikowski / Polska Press
Monika Hojnisz-Staręga, zawodniczka AZS AWF Katowice odniosła jeden z największych sukcesów w karierze. Chorzowianka została mistrzynią Europy w biathlonie. Pola wygrała bieg indywidualny na 15 km.

W Dusznikach-Zdroju Polka Monika Hojnisz-Staręga wyprzedziła Ukrainkę Anastazję Merkuszynę, która straciła do Polki 2,9 sekundy, choć na strzelnicy była bezbłędna. Trzecia na mecie była Rosjanka Łarysa Kuklina.

Monika Hojnisz-Staręga od początku mocno ruszyła. Była czwarta na pierwszym punkcie pomiarowym. W pierwszym strzelaniu Polka była bezbłędna, za drugim razem pomyliła się raz, ale to wystarczyło, aby na mecie wyprzedzić bezbłędną w strzelaniu Anastazję Merkuszynę.

To drugi mistrzowski tytuł Moniki Hojnisz-Staręgi. W 2013 wygrała bieg na dochodzenie w Bansku podczas mistrzostw Europy. W 2013 roku chorzowianka zdobyła brązowy medal mistrzostw świata Novym Měscie.

Mistrzostwa Europy w Dusznikach Zdroju trwają, ale Hojnisz-Staręgi już nie zobaczymy, bo priorytetem dla niej są przygotowania do mistrzostw świata. Co ciekawe zawodniczka jedyny medal mistrzostw świata zdobyła w tym samym roku, co mistrzostwo Europy. Zwycięstwo w Dusznikach Zdroju jest więc dobrym prognostykiem.