Ważne
  A1 Stryków - Tuszyn. W piątek 1 lipca mają otworzyć „łódzki”...

  A1 Stryków - Tuszyn. W piątek 1 lipca mają otworzyć „łódzki” odcinek autostrady A1 [WIDEO]

  Anna Dziedzic

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  A1 Stryków - Tuszyn. Kiedy otwarcie odcinka A1 Stryków - Tuszyn?
  1/21
  przejdź do galerii

  Łódzki odcinek autostrady A1. Zdjęcia z budowy A1 Stryków - Tuszyn ©Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press

  A1 Stryków - Tuszyn. Kiedy otwarcie odcinka A1 Stryków - Tuszyn? To przełomowy moment, zwłaszcza dla tych, którzy na wakacje wybierają się nad polskie morze. Już od piątki 1 lipca będziemy mogli podróżować nowo wybudowanym odcinkiem autostrady A1. Chodzi o tzw. łódzki fragment A1, będący wschodnią obwodnicą tego miasta. Dzięki niemu, wszyscy podróżujący ze Śląska nie muszą już przejeżdżać przez centrum Łodzi, jak to odbywało się dotąd.

  A1 Stryków - Tuszyn. Kiedy otwarcie odcinka A1 Stryków - Tuszyn?  To ogromna oszczędność czasu, bo przejechanie tranzytem przez Łódź w godzinach szczytu trwało często nawet ponad godzinę. najdłuższe korki tworzyły się zazwyczaj przed słynnym już rondem w Strykowie, umożliwiającym wjechanie na A1. Teraz ma się to zmienić.

  Rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, do ostatniej chwili nie chciał zdradzić dokładnego terminu oddania do użytku budowanego odcinka A1.

  - Odcinek autostrady A1 Stryków - Tuszyn jest z pewnością ważny dla mieszkańców Śląska wybierających się na wakacje nad morze. Zapewniam, że jest nie mniej istotny także dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej zatłoczonej przez setki ciężkich wozów, autokarów i pozostały tranzyt podążający aktualnie przez centrum miasta. Mamy pełną świadomość ważkości tego problemu. Kontraktowy termin przekazania trasy do ruchu to 6 sierpnia. Jednak ze względu na duże zaawansowanie prac, należy przyjąć, że nastąpi to wcześniej - zapewniał rzecznik GDDKiA.  Wschodnia obwodnica Łodzi, czyli po prostu łódzki odcinek A1 liczy 40 km. To odległość od węzła Tuszyn do węzła Północ. Trasa miała być gotowa już w 2014 roku, po tym jak w 2010 roku przetarg na jej budowę wygrała firma Polimex. W 2013 roku GDDKiA ogłosiła jednak, że firma ta nie dokończy budowy i po kolejnych przetargach w 2014 roku wybrano nowych wykonawców firmy Mota-Engil oraz konsorcja Strabag i Budimex.

  Nowy odcinek A1 ma w całości nawierzchnię betonową, której trwałość ocenia się na 30-40 lat. Powstały cztery węzły autostradowe; „Brzeziny”, „Łódź Wschód”, „Łódź Górna” i „Tuszyn”. Będą również cztery miejsca obsługi podróżnych tzw. MOP-y.

  Jadący od strony Śląska podróżni wjadą na A1 z DK1 już w Tuszynie. Jedyne korki, jakie możemy napotkać na trasie nad morze, to bramki przy wjeździe na płatny odcinek A1 w Toruniu i bramki na zjeździe z A1 na węźle w Rusocinie. Potem podróż np. do Gdańska możemy kontynuować dwupasmową drogą ekspresową S6.  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Fabiański i Pazdan bohaterami internetu NAJLEPSZE MEMY W JEDNYM MIEJSCU
  *Uwaga! Masowe zatrucia truskawkami. Co w nich jest?
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  A1 Stryków - Tuszyn. Kiedy otwarcie odcinka A1 Stryków - Tuszyn?


  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WBP Zabrze

   Lama66 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Mało kto dzisiaj pamięta, że cały projekt tego 40 km odcinka został zaprojektowany w 2013roku w zabrzańskim WPB (dawniej Wojewódzkie Biuro Projektów). Szkoda tylko, że WPB po roku przestało...rozwiń całość

   Mało kto dzisiaj pamięta, że cały projekt tego 40 km odcinka został zaprojektowany w 2013roku w zabrzańskim WPB (dawniej Wojewódzkie Biuro Projektów). Szkoda tylko, że WPB po roku przestało istnieć, zlikwidowane przez swojego właściciela czyli Polimexzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytanko

   em (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   czy wracając z morza 1go już załapię się na tą autostradę?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dopiero po południu albo wieczorem

   artek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   bo najpierw będzie feta z szydłem, rytualne obściskiwanie, obsikiwanie betonu i egzorcyzmowanie #winatuska, oraz wciskanie kitu, że to wyłącznie zasługa "nasza i dobrej zmiany" ...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   paranoja komentarz

   slazak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dla nas ze Sląska to ważny dzień a dla ciebie to debili komentarz jakim się popisałeś ale to jest norma u was my Ślązacy tak się nie zachowujemy i życzę szerokiej drogi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ta jedynka ciynszko sie rodzi

   cirano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Nareszcie! Już zdążyłem Łódz znienawidzieć


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   k

   k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   Myślenie na poziomie pięciolatka.Na tej zasadzie Łódź nienawidzi Ciebie że ją zasmradzasz spalinami i powodujesz korki.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama