A4 Katowice-Kraków za darmo, ale tylko gdy będzie duży korek

  A4 Katowice-Kraków za darmo, ale tylko gdy będzie duży korek

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  A4 - bramki w Balicach

  A4 - bramki w Balicach ©Anna Kaczmarz / Polskapresse / Dziennik Polski

  Autostrada A4 Katowice-Kraków bez opłat. Ale tylko od 25 do 31 lipca. Gdy będą korki, na Światowe Dni Młodzieży bramki będą podnoszone.
  A4 - bramki w Balicach

  A4 - bramki w Balicach ©Anna Kaczmarz / Polskapresse / Dziennik Polski

  W końcu! Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz autostrady między Katowicami i Krakowem, podpisała porozumienie z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa. Podczas Światowych Dni Młodzieży, czyli przez tydzień, od 25 do 31 lipca, przy dużym natężeniu ruchu koncesjonariusz będzie mógł decydować o zawieszaniu opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków. O takiej możliwości mowa była od kilku miesięcy, ale wciąż brakowało oficjalnego porozumienia w tej sprawie.


  Podpisany właśnie dokument pozwala koncesjonariuszowi A4 Katowice-Kraków na zawieszenie poboru opłat. Kiedy dokładnie? Na mocy uzgodnień strona publiczna i spółka koncesyjna Stalexport Autostrada Małopolska będą wymieniały informacje o sytuacji w ruchu na autostradzie i innych drogach dojazdowych do Krakowa. W przypadku szczególnie wysokiego natężenia ruchu oraz w zależności od sytuacji na pozostałych drogach, koncesjonariusz będzie miał możliwość zawieszenia poboru opłat za przejazd w wybranych kierunkach na jednym lub dwóch placach poboru w, czyli w Mysłowicach Brzęczkowicach lub w Balicach.

  - Autostrada A4 to główny korytarz łączący Kraków z zachodem. Podpisane porozumienie stwarza warunki elastycznego dostosowywania funkcjonowania placów poboru opłat do sytuacji na autostradzie A4 Katowice-Kraków i na innych trasach w czasie Światowych Dni Młodzieży. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo podróżnych i płynność przejazdów. W wypadku szczególnie wysokiego natężenia, mamy możliwość całkowitego zawieszenia poboru opłat za przejazd autostradą. Nie oznacza to jednak, że szlabany będą podniesione przez cały okres trwania Światowych Dni Młodzieży - wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska SA.

  Koncesjonariusz nie uzyska rekompensaty za opłaty, których nie pobierze od kierowców. Symetrycznie, Ministerstwo nie będzie wnosić roszczeń w związku z uszczupleniem wpływów do Skarbu Państwa. Przypomnijmy, że bramki na A4 Katowice-Kraków zostały ostatnio otwarte podczas pogrzebu pary prezydenckiej w 2010 roku.

  Jest jeszcze druga ważna wiadomość dla kierowców, podróżujących A4: Na czas Światowych Dni Młodzieży, w związku ze wstrzymaniem remontu nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków, przywrócona zostanie zwykła organizacja ruchu. Chodzi o remontowany odcinek w pobliżu Krakowa, czyli między PPO Balice a węzłem Rudno. Ten remont ma się zakończyć się 22 lipca.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
  *[a]http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza,10174182/

  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Można...za nasze ?

   Kier-owca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Emil (z wąsami ) wie jak się "ustawić". Wilk syty i owca cała . Inaczej mówiąc "pokorne ciele z dwóch matek ssie..." To prawdziwe oblicze polskiego biznesu. Naiwni pomyśla ,że to dla ich dobra....rozwiń całość

   Emil (z wąsami ) wie jak się "ustawić". Wilk syty i owca cała . Inaczej mówiąc "pokorne ciele z dwóch matek ssie..." To prawdziwe oblicze polskiego biznesu. Naiwni pomyśla ,że to dla ich dobra.
   Swoje "dobra" zostawiają wszak codziennie na bramkach.zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama