Arrinera w ofensywie. Nie tylko drogowa wersja superauta

  Arrinera w ofensywie. Nie tylko drogowa wersja superauta

  (mm)

  Arrinera w ofensywie. Nie tylko drogowa wersja superauta
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Arrinera

  Arrinera na zbliżających się targach w Poznaniu pokaże m.in. drogową wersję modelu Hyusarya. Spółka przygotowała także niespodziankę dla wszystkich fanów pojazdu.
  Arrinera na swoim stoisku na targach Moto Show 2017 w Poznaniu zaprezentuje dwa samochody własnej konstrukcji. Pierwszy z nich to drogowa wersja supersamochodu Arrinera Hussarya. Pojazd ten wkrótce rozpocznie badania drogowe, zmierzające do przygotowania europejskiej homologacji. Drugi to profesjonalny samochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT3.

  Hussarya jest napędzana silnikiem LS7 V8 rozwijającym w zależności od ustawień od 420 KM do 650 KM.
  Jednostka współpracuje z sześciobiegową, sekwencyjną przekładnią wyścigową Hewland, obsługiwaną za pośrednictwem manetek umieszczonych przy kierownicy. Samochód zbudowano w oparciu o specyfikację FIA GT3. Arrinera Hussarya GT została wyceniona na 229 000 dolarów, do czego należy doliczyć obligatoryjny pakiet zapasowych podzespołów za 69 000 dolarów. Oznacza to, że za auto trzeba zapłacić minimum 1,24 mln zł.

  Kilka tygodni temu o otrzymaniu pierwszej zaliczki na bolid wyścigowy poinformowała Arrinera Racing Limited - spółka zależna od Arrinera S.A. Jej wysokość to 53 897 funtów (ponad 275 000 zł), a przyszły nabywca pozostał anonimowy.

  Auta to nie wszystko. Spółka rozszerza swoją działalność o sprzedaż odzieży i akcesoriów poprzez sklep internetowy. Ten wystartował 30 marca, a sprzedawana odzież pochodzić będzie z Polski. Dostępne są m.in. koszulki, bluzy czapki oraz plakaty. Jednocześnie poinformowano, że Arrinera „nie planuje rozwoju sieci własnych sklepów stacjonarnych”.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY