Autostradowe piloty viaAuto teraz dla mieszkańców powiatu...

  Autostradowe piloty viaAuto teraz dla mieszkańców powiatu gliwickiego

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W gliwickim urzędzie rozdano 10 tys. pilotów, powiat szykuje 5 tysięcy.

  W gliwickim urzędzie rozdano 10 tys. pilotów, powiat szykuje 5 tysięcy. ©Łukasz Woś

  Gliwice rozdały 10 tys. pilotów autostradowych viaAuto, umożliwiających bezdotykowy przejazd w ruchu lokalnym na bramkach na A4. Od 1 sierpnia akcję rozdawania urządzeń rozpocznie starostwo powiatowe w Gliwicach. Czekać będzie 5 tys. urządzeń.
  W gliwickim urzędzie rozdano 10 tys. pilotów, powiat szykuje 5 tysięcy.

  W gliwickim urzędzie rozdano 10 tys. pilotów, powiat szykuje 5 tysięcy. ©Łukasz Woś

  Po mieszkańcach zameldowanych w Gliwicach, urządzenia viaAuto za darmo dostaną mieszkańcy powiatu gliwickiego. Cel? Ten sam. Usprawnienie przejazdu w ruchu lokalnym przez bramki na autostradzie A4. 20 zł doładowania i urzązdzenie na tym obszarze będzie działało. Akcja startuje w starostwie w Gliwicach 1 sierpnia.

  - Każdy posiadacz pojazdu zarejestrowanego przez Starostę Gliwickiego już niedługo będzie mógł sprawnie pokonywać punkty poboru opłat zlokalizowane na wybranych odcinkach autostrad płatnych A2 Konin-Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica. Wszystko za sprawa urządzeń viaAUTO, które od 1 sierpnia będą wydawane w Starostwie Powiatowym w Gliwicach - poinformowała o Romana Gozdek, rzeczniczka starostwa powiatowego w Gliwicach.

  Powiat Gliwicki zakupił 5000 takich urządzeń, które zostaną bezpłatnie wydane zainteresowanym posiadaczom pojazdów zarejestrowanych w siedzibie starostwa przy ul. Zygmunta Starego.

  Aby otrzymać urządzenie viaAUTO wystarczy jedynie:

  1. przyjechać w terminie od 1 sierpnia 2016 r. do Starostwa (Gliwice, ul. Zygmunta Starego 17, pokój 119 na I piętrze) w godzinach: pon., wt., śr. 8:00 – 15:00, czw. 8:00 – 17:00, pt. 8:00 – 13:00);

  2. okazać pracownikowi urzędu ważny dowód rejestracyjny pojazdu wydany przez Starostę Gliwickiego oraz wypełnić druk potwierdzenia odbioru urządzenia viaAUTO;

  3. dokonać opłaty minimalnej kwoty doładowania w wysokości 20 zł na indywidualne konto swojego urządzenia viaAUTO na stanowisku firmy Kapsch Telematic Services Sp. z o.o. Stanowisko będzie zlokalizowane w tym samym pomieszczeniu Starostwa. Istnieje także możliwość doładowania urządzenia większą kwotą;

  4. odebrać, zamontować urządzenie w pojeździe i korzystać z możliwości, jakie daje system viaTOLL.

  Przypomnijmy, samo urządzenie viaAUTO będzie wydawane przez Powiat Gliwicki bezpłatnie. Jednak by móc przejechać przez bramkę, musimy każdorazowo na koncie urządzenia posiadać środki w minimalnej wysokości 20 zł. Jeżeli środki zgromadzone na koncie będą niższe od tej kwoty - szlaban nie podniesie się, nawet w przypadku prawidłowo zamontowanego w pojeździe urządzenia, doładowanego środkami wystarczającymi do pokrycia konkretnej opłaty za przejazd na danym odcinku.

  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama