Ważne
  Ceny paliw. Podwyżki były nieuniknione

  Ceny paliw. Podwyżki były nieuniknione

  (ip)

  Aktualizacja:

  Ceny paliw. Podwyżki były nieuniknione
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  Średnie detaliczne ceny paliw w Polsce w ostatnim tygodniu zmieniły się, podążając za trendami wahań na rynku hurtowym. W miniony piątek na portalu e-petrol.pl zapowiadane były podwyżki zarówno cen w rafineriach, jak i na stacjach benzynowych. Jednak ich rzeczywista skala mogła nieco zaskoczyć kierowców.
  Po uśrednieniu danych z badania cen paliw na polskich stacjach, przeprowadzonych przez e-petrol.pl 24 sierpnia 2016 r. wynika, że w ostatnim pełnym tygodniu sierpnia za litr benzyny bezołowiowej 95 płaci się 4,37 zł, olej napędowy kosztuje przeciętnie 3,16 zł, a autogaz 1,82 zł.
  Mijający tydzień upłynął pod znakiem wyraźnej korekty cen w górę. Cena autogazu wzrosła w 7 dni o 4 gr/l. Oba gatunki benzyn podrożały średnio o 8 gr/l, liderem wzrostów okazał się tym razem diesel, który kosztuje o 11 gr więcej, niż przed tygodniem.

  Redakcja poleca:

  Samochód na gaz. Niezbędne formalności
  Te auta są najpopularniejsze w Polsce
  Toyota Celica z filmu „Chłopaki nie płaczą". Jak dziś wygląda auto?
  Na poszczególnych stacjach paliw w kraju rozpiętość cen jest znaczna. Wśród monitorowanych przez e-petrol.pl stacji najtaniej można było zatankować benzynę 95-oktanową w jeszcze w minimalnej cenie 3,99 zł, a najdrożej stacje sprzedawały to paliwo aż po 4,75 zł. W przypadku diesla przedział wynosił 3,75-4,49 zł za litr. Dla LPG rozpiętość cen wynosiła 54 grosze: od 1,63 do 2,17zł za litr. Tak duża rozpiętość cen wynika przede wszystkim z tego, że stacje (także te działające pod znanymi markami) swoją politykę cenową budują nie w oparciu o regiony, a raczej o kierują się przesłankami ekonomicznymi, do których zaliczyć trzeba otoczenie danego obiektu i konkurencję w danej lokalizacji i możliwość zakupu paliw w dobrej cenie hurtowej.

  Kierowcom, którzy tankują rzadziej (np. raz, dwa w miesiącu) e-petrol.pl rekomenduje zalanie baku do pełna już teraz, bowiem prognoza dla cen w rafineriach na najbliższe dni nie zakłada zauważalnych obniżek.


  Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama