Czy bramki znikną z autostrad?

  Czy bramki znikną z autostrad?

  (ip)

  Aktualizacja:

  Czy bramki znikną z autostrad?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Motofakty.pl

  Obecnie działający system poboru opłat na autostradach nie należy do najbardziej wydajnych. W okresie dużego natężenia ruchu przyczynia się do powstawania korków. Możliwe, że niebawem ulegnie to zmianie. GDDKiA szuka nowego wykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat.
  GDDKiA poinformowała, że otrzymała dziewięć wniosków, od łącznie 23 firm w ramach dziewięciu konsorcjów, o uczestnictwo w postępowaniu na wybór wykonawcy nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO). Wśród potencjalnych wykonawców znalazły się firmy zarówno pochodzące z innych krajów jak i z Polski, posiadające doświadczenie w świadczeniu tego typu usług oraz budowie systemów poboru opłat w Polsce lub w innych krajach, takich jak chociażby Stany Zjednoczone, Belgia, Francja, Węgry, Słowacja, Austria itd.


  Przez najbliższe sześć tygodni GDDKiA będzie weryfikować złożone wnioski pod kątem formalnym. Co ważne, postępowanie jest realizowane w trybie dialogu konkurencyjnego, a więc w modelu dwuetapowym. Po weryfikacji wniosków, w zakresie spełniania warunków opisanych przez GDDKiA w ogłoszeniu o zamówieniu, wykonawcy zostaną dopuszczeni do rozmów w dialogu. Po zakończeniu tego etapu, podczas którego przedstawiciele GDDKiA z każdym z uczestników z osobna będą negocjować warunki realizacji zamówienia mające się znaleźć w umowie, zostanie wykonawcom przekazana finalna specyfikacja istotnych warunków zamówienia, wraz z zaproszeniem do składania ofert.

  Najważniejszym etapem postępowania jest zastosowana przez GDDKiA formuła dialogu z wykonawcami, którzy w odpowiedzi na przedstawione potrzeby i wymagania w zakresie KSPO, będą mogli przedstawić swoje rozwiązania i propozycje. Celem dialogu konkurencyjnego, będzie wypracowanie optymalnych i najbardziej efektywnych technicznie i ekonomicznie rozwiązań dla przyszłego KSPO, które będą wykorzystane do finalnego określenia kształtu i sposobu funkcjonowania systemu. Umowa z wybranym wykonawcą będzie zakładała świadczenie usług przez 6 lat, tj. od 3 listopada 2018 r. do 2 listopada 2024 r.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wystarczą bramki na granicach - Gdy je zamkną

   A te bramki są do niczego, mamy za dużo pojazdów.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   To prawda że są powodem tworzących sie zatorów i korków w godzinach szczytów.
   Autostrada powinna mieć pobocza, a już S8 wygląda prędzej jak Autostrada... A to jak droga Szybkiego ruchu i każdy...rozwiń całość

   To prawda że są powodem tworzących sie zatorów i korków w godzinach szczytów.
   Autostrada powinna mieć pobocza, a już S8 wygląda prędzej jak Autostrada... A to jak droga Szybkiego ruchu i każdy mądry oraz dobrze obeznany wie.

   http://tnijurl.com/superkangoo/zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama