Dacia i Mercedes wzywają do serwisu. Jakie modele?

  Dacia i Mercedes wzywają do serwisu. Jakie modele?

  (mm) UOKiK

  Aktualizacja:

  Dacia i Mercedes wzywają do serwisu. Jakie modele?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Dacia

  Mercedes oraz Renault (właściciel Dacii) poinformowali prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta o konieczności przeprowadzenia akcji serwisowej. W obu przypadkach problemem są poduszki powietrzne.
  Przedsiębiorca Renault Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach marki Dacia: Logan II, Logan II MCV oraz Sandero II, wyprodukowanych: od 24.09 do 04.11.2012 r., od 10.12 do 20.01.2013 r., od 12.04 do 26.05.2013 r. oraz od 06.11 do 15.12.2013 r., istnieje ryzyko niezadziałania poduszki powietrznej kierowcy w trakcie ewentualnego zderzenia.


  Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 252 samochody. Lista numerów VIN dostępna jest tutaj. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu kontroli numeru fabrycznego poduszki powietrznej kierowcy i - w przypadku zidentyfikowana wadliwej poduszki - jej wymiany.

  Mercedes poinformował z kolei, że w niektórych egzemplarzach modelach ML/GL/GLE/GLS (BR 166) oraz GLE w wersji Coupé (BR 292) kalibracja modułu automatycznego wewnętrznego sterującego rozpoznawaniem zajętości przedniego fotela może nie odpowiadać wewnętrznym wymogom w zakresie standardów seryjnych. Co to oznacza? Jeżeli na brzegu fotela pasażera z przodu usiądzie lekka osoba i przez dłuższy czas pozostanie na nim absolutnie nieruchomo, może zostać mylnie zidentyfikowana przez moduł sterujący systemu rozpoznawania zajętości przedniego fotela pasażera jako fotelik do przewożenia dzieci. W następstwie tego poduszka powietrzna pasażera będzie odłączona. Jeżeli w wyniku niesprzyjających okoliczności dojdzie do deaktywowania poduszki powietrznej pasażera, w razie wypadku działanie ochronne systemów bezpieczeństwa w odniesieniu do osoby siedzącej na fotelu pasażera będzie ograniczone. Może to powodować wzrost ryzyka obrażeń.

  Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest z tego powodu łącznie 633 samochody. Lista numerów VIN dostępna jest tutaj. Właściciele samochodów zostaną poinformowani listownie o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu dokonania stosownej naprawy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama