Droga do Raciborza zamknięta. Wiadukt na ul. Sobieskiego...

  Droga do Raciborza zamknięta. Wiadukt na ul. Sobieskiego zostanie rozebrany

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kierowco, szykują się spore utrudnienia. Wiadukt w ciągu ul. Jana III Sobieskiego w Raciborzu musi być rozebrany. Droga będzie zamknięta
  1/11
  przejdź do galerii

  Kierowco, szykują się spore utrudnienia. Wiadukt w ciągu ul. Jana III Sobieskiego w Raciborzu musi być rozebrany. Droga będzie zamknięta ©Arkadiusz Biernat

  Kolejne utrudnienia czekają na kierowców w powiecie raciborskim. Wkrótce ruszą pracę na kolejnym wiadukcie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 421 (ulica Jana III Sobieskiego). Chodzi o obiekt znajdujący się przy skrzyżowaniu z ulicą prowadzącą do dworca kolejowego.
  Droga do Raciborza będzie zamknięta

  - Wiadukt będzie rozebrany i wybudowany od nowa. Jest wyeksploatowany i nie nadaje się już do naprawy – tłumaczy Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

  Obecnie przygotowywany jest przetarg. Roboty mają potrwać do czerwca 2018 i kosztować 6,6 mln złotych. Na czas zamknięcia ruchu, uruchomiona będzie linia obsługiwana przez busy, jak przy remoncie poprzedniego wiaduktu.


  To kolejny w ostatnim czasie problem dla kierowców z Nędzy. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku zakończono prowadzony od 2015 r. przebudowę sąsiedniego wiaduktu wzdłuż DW 421. Wówczas robotnicy również rozebrali stary obiekt i wybudowali nowy. Przebudowane zostały także dojazdy do wiaduktu. Prace kosztowały wówczas 4,7 mln zł.

  - Czy nie można było tych prac wykonać w jednym czasie? To absurd. Dwa wiadukty sąsiadują ze sobą. Można było wcześniej zaplanować remonty no obu obiektach i nie musielibyśmy przechodzić jeszcze raz przez te wszystkie utrudnienia i objazdy – denerwuje się Jerzy Kuśnierz, kierowca z którym rozmawialiśmy na dworcu kolejowym w Nędzy.

  Problem jest spory, bo zamknięcie wiaduktu wiąże się ze wielokilometrowymi objazdami. Mieszkańcy są zdziwieni sposobem prowadzonych inwestycji przez ZDW tym bardziej, że nie tak dawno wspomniany obiekt przechodził remont.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama