Drogowcy w Katowicach fundują lato z...

  Drogowcy w Katowicach fundują lato z „atrakcjami”. Gdzie trwają, albo będą remonty?

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Remont na DK 86 kojarzony jest nieodłącznie z ogromnymi korkami
  1/3
  przejdź do galerii

  Remont na DK 86 kojarzony jest nieodłącznie z ogromnymi korkami ©Dziennik Zachodni

  To nie będzie dobre lato dla kierowców. Drogowcy ze względu na zmniejszony ruch w wakacje, zakasali rękawy i wzięli się za remonty głównych tras w Katowicach. Korki? Są i będą, które miejsca lepiej omijać? Węzeł Bagienna, DK81 w Brynowie, skrzyżowanie Bielskiej i Kołodzieja, a wkrótce także węzeł Brzęczkowice na A4. Oto szczegóły:
  Do wtorku, do godzin wieczornych, potrwa pierwszy etap remontu na węźle Bagienna, czyli jednym z najbardziej zatłoczonych węzłów drogowych w Katowicach, w którym krzyżują się DK86 z S86 oraz DTŚ z DK79. To Miejski Zarząd Ulic i Mostów zlecił awaryjną wymianę dylatacji na ulicy Murckowskiej (trasa Katowice - Giszowiec) biegnącej nad ulicą Bagienną (trasa Katowice - Mysłowice). W trakcie prac ruch jest i - w kolejnym etapie - będzie utrzymany, ale to nie znaczy, że jazda w tym rejonie będzie płynna.

  Aktualnie na wiadukcie Murckowskiej zamykane są poszczególne pasy ruchu w kierunku na Tychy i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

  W kolejnym etapie robót drogowcy przeniosą się na jezdnię w kierunku Sosnowca. Między etapami będzie przerwa na czas Tour de Pologne i Światowych Dni Młodzieży, drugi etap robót ruszy w sierpniu.

  Także w sierpniu ma się rozpocząć wymiana nawierzchni na autostradzie A4 w rejonie węzła Brzęczkowice w Mysłowicach. Stalexport Autostrada Małopolska, zarządca A4 Katowice - Kraków, planuje do listopada 2017 wymienić niemal 60 km z ok. 122 km. odcinka autostrady. Dotąd prace prowadzono między węzłami Rudno i placem poboru opłat Balice. W sierpniu rozpoczną się roboty pomiędzy Węzłami Jeleń i Balin, a następnie w rejonie Węzła Brzęczkowice w Mysłowicach.

  Do tej listy jeszcze dwa trwające remonty.

  Do 15 sierpnia potrwa przebudowa wiaduktu nad ul. Rzepakową w ciągu ul. Kościuszki (DK81) w Brynowie. Wyłączona z ruchu jest jezdnia na Mikołów a ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią w kierunku Katowic.

  Również do 15 sierpnia potrwa budowa ronda na skrzyżowaniu Bielskiej i Kołodzieja, to rejon S86.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
  *[a]http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza,10174182/

  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama