DTŚ w Gliwicach otwarta PLUSY i MINUSY To najszybszy sposób...

  DTŚ w Gliwicach otwarta PLUSY i MINUSY To najszybszy sposób na dojazd do Katowic ZDJĘCIA + WIDEO

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  DTŚ w Gliwicach otwarta. Trasa łączy śląskie miasta między Gliwicami i Katowicami
  1/7
  przejdź do galerii

  DTŚ w Gliwicach otwarta. Trasa łączy śląskie miasta między Gliwicami i Katowicami ©Marlena Polok-Kin/Dziennik Zachodni

  DTŚ w Gliwicach otwarta, cała trasa przejezdna. Ruch umiarkowany, ale za to wyraźnie odciążona DK 88. Jak oceniacie tę trasę? Oto plusy i minusy, które zauważyli nasi Czytelnicy i kierowcy.
  DTŚ w Gliwicach otwarta, cała trasa przejezdna. Ruch umiarkowany, taki też był w porannych godzinach, gdy mieszkańcy regionu zmierzali do pracy. Co ciekawe - większy w kierunku Katowice-Gliwice niż odwrotnie.
  Nasz reporter przetestował trasę z Zabrza (nie ze ścisłego centrum) do Gliwic. Po pięciu minutach był w tunelu, po kolejnej minucie zawrócił na ul. Portowej i za następne trzy był z powrotem na wysokości politechniki.

  - Trasa jest dobrze oznakowana, szczególnie w ścisłym centrum przy tunelu (są zaznaczone m.in. zjazdy na dworzec, do Instytutu Onkologii). Wydaje mi się, że nieco gorzej jest na odcinku od Sośnicy do tunelu - ocenia Bartosz Pudełko.

  O ile w drugą stronę, jadąc w kierunku Katowic, za tunelem mamy zaraz drogowskaz na politechnikę nie ma sposobu się pomylić, o tyle jadąc w kierunku centrum w Sośnicy, znaki również są, ale mnogość wjazdów i zjazdów może wprowadzić lekkie zamieszanie.

  To jest kwestia tego, że zjazdów jest wiele i co kilkaset metrów - trzeba się po prostu do nich przyzwyczaić. Tak też radzą policjanci - na spokojnie przejechać trasę, sprawdzić oznakowanie itp.

  DTŚ W GLIWICACH GOTOWA. JEDZIEMY!

  8 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  W niedzielę, 20 marca, wieczorem została otwarta Drogowa Trasa Średnicowa w Gliwicach

  DTŚ w Gliwicach otwarta. Uwaga, jedziemy 70 km/h! Dlaczego nie można szybciej?

  Link do głównego zdjęcia

  W niedzielę, 20 marca, wieczorem została otwarta Drogowa Trasa Średnicowa w Gliwicach ©Maria Olecha / Dziennik Zachodni  Małgorzata i Łukasz Mojsa, mieszkańcy Gliwic, których dziś rano zapytaliśmy o opinię, nie mieli wątpliwości: - Dobrze, że jest ta trasa, bo cały ruch bieg przez DK 88. To duże ułatwienie dla osób, które chcą się przemieścić szybko.

  Kierowcy, zwłaszcza w pierwszych dniach - muszą uważać i uważnie śledzić oznakowanie tak, aż poznają nowy układ drogowy.
  Już dziś doszło do pierwszej, niegroźnej stłuczki na wjeździe z ul. Śliwki na DTŚ.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szybko, szybciej ....

   st (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Kierowcy - niestety większość - wjeżdżając na DTŚ dziczeją. 70km/h to dla nich żart. Czym prędzej montować fotoradary żeby to zdziczenie ukrócić.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobre oznakowanie

   Kazek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Brawo Drogowcy. Twierdzenie ,ze do oznakowania trzeba się przyzwyczaić, czyli, nauczyć się jeździć na pamięć, bo inaczej można pomylić drogi, a co z kierowcami tranzytowymi, wynająć wróżkę. Dobrze...rozwiń całość

   Brawo Drogowcy. Twierdzenie ,ze do oznakowania trzeba się przyzwyczaić, czyli, nauczyć się jeździć na pamięć, bo inaczej można pomylić drogi, a co z kierowcami tranzytowymi, wynająć wróżkę. Dobrze nie zapoznałem sie z trasą ,ale na krótkim odcinku już zauważyłem bezmyślne oznakowanie, ale nie ja za to biorę pieniądzezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żal

   Amon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Dziękuję za zdjęcia. Widoczne na nich TIR-y świetnie obrazują czym DTŚ-ka jest - drogą dojazdową do strefy ekonomicznej. Wmawiano nam, że to nie będzie droga tranzytowa, że po DTŚ-ce będą jeździły...rozwiń całość

   Dziękuję za zdjęcia. Widoczne na nich TIR-y świetnie obrazują czym DTŚ-ka jest - drogą dojazdową do strefy ekonomicznej. Wmawiano nam, że to nie będzie droga tranzytowa, że po DTŚ-ce będą jeździły tylko samochody osobowe. Kłamano.

   Inną sprawą jest zbyt duża liczba zjazdów i rozjazdów. Po co komu zjazdy co kilkaset metrów? Są miejsca, gdzie mamy jeden zjazd, a 300-400 metrów dalej kolejny. Po co to? A rada policjantów, żeby "na spokojnie przejechać trasę, sprawdzić oznakowanie" jest śmieszna. Jak osoby spoza Gliwic będą chciały z DTŚ-ki skorzystać, to też muszą odpowiednio wcześniej się przejechać trasą i sprawdzić oznakowanie? Mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej albo np. Dąbrowy Górniczej czy Sosnowca mają przyjechać i sprawdzać trasę, bo ktoś odwalił fuszerkę z oznakowaniem albo zbyt dużą liczbą zjazdów/wjazdów?zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama