Gdzie parkować w Katowicach? Bezpłatny parking w centrum...

  Gdzie parkować w Katowicach? Bezpłatny parking w centrum Katowic przy rondzie

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gdzie parkować w centrum Katowic. To duży probem
  1/5
  przejdź do galerii

  Gdzie parkować w centrum Katowic. To duży probem ©Justyna Przybytek/Dziennik Zachodni

  Gdzie parkować w Katowicach? I to za darmo? Ogromny bezpłatny parking w Katowicach już w maju! Na działce po wyburzonym pałacu ślubów w Katowicach, przy alei Korfantego i katowickim rondzie, będzie parking. Ma być udostępniony w maju i jak usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta w Katowicach, będzie bezpłatny.
  Pałac Ślubów przy alei Korfantego w Katowicach wyburzono w 2011 roku, wkrótce po tym jak Urząd Stanu Cywilnego został przeniesiony do Pałacu Goldsteinów przy placu Wolności. Katowice planowały teren przy alei, tuż obok ronda im. gen. Jerzego Ziętka, sprzedać pod budowę biurowca, bo zgodnie z koncepcją przebudowy centrum w tym miejscu mógłby powstać nawet okazały wysokościowiec. W tym celu przy okazji przebudowy alei Korfantego przygotowano wjazdy do podziemnego parkingu, który pod biurowcem musiałby powstać. Tyle że działki dotąd nie sprzedano, podziemny parking nie powstał, a krótko po rozbiórce pałacu ślubów, urządzono na tym terenie parking.

  Rozwiązanie miało być tymczasowe i w końcu takie się okazało, bo gdy przystąpiono do przebudowy centrum Katowic na osi rondo – rynek i remontu jezdni i pierzei alei Korfantego, teren po USC został przeznaczony na zaplecze budowy. Przebudowa została zakończona pod koniec ubiegłego roku, teren po dawnym pałacu przed Superjednostką uporządkowano, tyle że wkrótce znów będzie tu parking.

  Na działce ma być około 100 miejsc postojowych. Parking będzie bezpłatny i powstanie najpóźniej w maju. Jednocześnie urzędnicy zaznaczają, że rozwiązanie jest wciąż tymczasowe.

  - Do czasu pojawienia się nowego inwestora chcemy w praktyczny sposób zagospodarować tę przestrzeń, by służyła naszym mieszkańcom, a nie stała pusta. Parking jest rozwiązaniem tymczasowym. Nasza polityka docelowo nakierowana jest na ograniczenie ruchu samochodów w centrum Katowic - i będą temu służyć powstające centra przesiadkowe w strategicznych częściach miasta, które zmniejszą popyt na miejsca parkingowe w centrum – wyjaśniał Maciej Stachura, rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama