Jak przejechać nerkę w Będzinie? Kuba Giermaziak testuje...

  Jak przejechać nerkę w Będzinie? Kuba Giermaziak testuje [ZDJĘCIA + WIDEO]

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mistrz rajdowy Kuba Giermaziak jedzie przez nerkę w Będzinie. To jedno z najdziwniejszych i niebezpiecznych skrzyżowań w Polsce. Jak pokonać nerkę? Zobaczcie
  1/9
  przejdź do galerii

  Mistrz rajdowy Kuba Giermaziak jedzie przez nerkę w Będzinie. To jedno z najdziwniejszych i niebezpiecznych skrzyżowań w Polsce. Jak pokonać nerkę? Zobaczcie przejazd ©Business Sport Solutions

  Kierowca rajdowy Kuba Giermaziak testował będzińską "Nerkę", którą każdego dnia przejeżdża 20 tysięcy kierowców. Samo rondo ma około jednego kilometra długości. Tak, tak. To słynne na cała Polskę rondo na którym można aż trzy razy wpaść pod ten sam tramwaj.
  Czy rondo może wyprzeć Zamek w Będzinie z grona najważniejszych celów odwiedzin tego miasta? Brzmi to absurdalnie, ale... tak! Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców wyścigowych, Kuba Giermaziak, wybrał się do Będzina, aby pokazać jak należy poprawnie przejechać przez prawdopodobnie najbardziej skomplikowane rondo w Polsce.

  - Muszę się przyznać, że nigdy jeszcze nie miałem okazji przejechać się po takim rondzie, jakie znajduje się w Będzinie - powiedział Kuba Giermaziak.

  - Zapoznałem się już ze specyfiką tego skrzyżowania i zupełnie nie dziwię się Polakom, że to rondo znalazło się wśród dziesięciu najbardziej skomplikowanych w Polsce. To będzie dla mnie ogromna przyjemność móc pokazać będzianom jak należy poprawnie przejeżdżać przez Rondo "Nerkę".  Akcja „Dookoła Koła” jest częścią projektu CSR Banku Zachodniego WBK o nazwie Jak Jeździsz. Jej celem jest promocja bezpiecznej jazdy na drogach oraz uświadomienie kierowcom, aby odpowiedzialnie zachowywali się „za kółkiem". Akcja prowadzona jest przede wszystkim na Facebooku (www.facebook.com/jakjezdzisz) za pomocą edukacyjnych memów, które mają na celu uczyć kierowców jak należy bezpiecznie zachowywać się na polskich jezdniach.

  Ambasador projektu „Jak Jeździsz" był już w Malborku, ale zamierza również odwiedzić Warszawę (Rondo "Radosława"), Poznań (Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego) oraz Łódź (Rondo Solidarności). Każde z nich charakteryzuje się innym stopniem trudności, jednak wszystkie są dużym wyzwaniem. Jakie będą wrażenia Kuby Giermaziaka? Przekonamy się już na początku czerwca, po zakończeniu nagrań ze wszystkich skrzyżowań.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Fabiański i Pazdan bohaterami internetu NAJLEPSZE MEMY W JEDNYM MIEJSCU
  *Uwaga! Masowe zatrucia truskawkami. Co w nich jest?
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego" I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS[/a][/b]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rondo?

   Mobilek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   1. Mistrz rajdowy? Rajdy i wyścigi to nie to samo
   2. To nie jest rondo mimo, że jeździ się w kółko
   3. Na zdjęciach z "drona" widać, że nie ma korka z żadnej strony mimo, że jest duży ruch - bo...rozwiń całość

   1. Mistrz rajdowy? Rajdy i wyścigi to nie to samo
   2. To nie jest rondo mimo, że jeździ się w kółko
   3. Na zdjęciach z "drona" widać, że nie ma korka z żadnej strony mimo, że jest duży ruch - bo układ dróg zmusza do ograniczenia prędkości.
   4. Nie pamiętam kiedy tam widziałem wypadek.
   5. Jedyny minus, że można się 3x zderzyć z tym samym tramwajem.
   6. Zaprojektowanie skrzyżowania i pętli tramwajowej w tym samym miejscu nie powodując przy tym korków to dla mnie mistrzostwo świata chociaż stało się to ok. 50 lat temu kiedy nie było tyle samochodów i takiego natężenia ruchu.
   7. Odczepcie się od Będzińskiej Nerki, gdyby to przebudowali i postawili światła to korki będą we wszystkich kierunkach, wtedy wszyscy będą wspominać jaka ta Nerka była fajna.zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama