Ważne
  Kierowcy Ubera w Katowicach dali się sprowokować...

  Kierowcy Ubera w Katowicach dali się sprowokować taksówkarzom ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kierowcy Ubera dali się zaskoczyć przez taksówkarzy w Katowicach
  1/16
  przejdź do galerii

  Kierowcy Ubera dali się zaskoczyć przez taksówkarzy w Katowicach ©Taryfa24 FB

  Śląscy taksówkarze zorganizowali prowokację przeciwko Uberowi. Zamówili kilka przejazdów, po czym wezwali Inspekcję Transportu Drogowego. Posypały się mandaty. Sukcesem pochwalili się na Facebooku.
  Akcja przeciwko Uberowi w Katowicach

  Do prowokacji doszło 23 maja w Katowicach - a informuje o tym fanpage Taryfa 24.

  W sumie śląscy inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę sześciu samochodów Ubera, których kierowcy przewozili pasażerów. Zarabiali w ten sposób bez odpowiednich uprawnień i licencji.

  W trakcie kontroli inspektorzy poprosili o wsparcie katowickich policjantów.
  Inspektorzy najpierw przesłuchali świadków, a później sporządzili protokół wobec osób, które świadczyły usługi przewozu bez licencji i pojazdami niespełniającymi wymogów ustawy. Wszczęto postępowania administracyjne. Kierowcom grozi wysokie kary pieniężne.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  TAK DZIAŁA UBER W KATOWICACH  Do podobnej akcji taksówkarzy doszło m.in. w Łodzi...


  Z kontroli Ubera przez ITD najbardziej cieszą się taksówkarze. Na Facebooku piszą wprost "SZEŚCIU UBEROWCÓW PRZYŁAPANYCH NA GORĄCYM UCZYNKU !" Przeczytaj cały post:
  Zobacz galerię
  W dniu wczorajszym, tj. 23 maja (wtorek), aktywiści Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP Region Śląski przeprowadzili w Katowicach udaną prowokację, mającą na celu zweryfikowanie rzekomej legalności kierowców Ubera ! Innymi słowy znów zamówiono uberprzejazdy, które tradycyjnie zakończyły się kontrolą Inspekcji Transportu Drogowego.

  Pierwsza wpadła młoda kobieta, podobno od trzech tygodni w Uberze... Były łzy i krzyki, ale inspektorzy byli nieugieci :-)

  Po krótkiej chwili na parkingu przy Cmentarzu Komunalnym na ul. Murckowskiej stał karny rządek nielegalnych przewoźników, oczekujących na kontrolę i karę, a jednego zatrzymano na ul. Granicznej.

  W każdym z powyższych przypadków inspektorzy z katowickiego Inspektoratu Transportu Drogowego stwierdzili liczne naruszenia wobec Ustawy o Transporcie Drogowym i wszczęli wobec zatrzymanych uberowców sześć postępowań administracyjnych, zagrożenie karą to co najmniej 8 000 zł !

  Ciekawostką jest, że wszyscy zatrzymani zgodnie twierdzili, że Uber pokryje za nich nałożoną karę :-)
  Dopisała też uberbojówka, która poza zwyczajowymi wyzwiskami i obietnicami połamania użyła wunderwaffe :-) ! Mianowicie jedna z pań pracujących w katowickim Uberze zadarła do góry bluzkę, odsłaniając bieliznę i z okrzykiem ,,Rób, no rób !" ruszyła z impetem na fotografa T24 ! Na szczęście dla niego interweniowała obecna na miejscu Policja, poza traumą nie odniósł on żadnych innych obrażeń :-) !

  Jak widać, było goło, wesoło i ... skutecznie, bo poza sukcesem w postaci sześciu ukaranych uberowców, w aplikacji Ubera w Katowicach przez kilka godzin wyświetlał się napis ,,Brak dostępnych pojazdów" :-) !
  Należy dodać, że praktycznie każdy z wykonanych przez związkowców wczorajszych przejazdów Uberem był sporo droższy niż przejazd licencjonowana taksówką na tym samym dystansie ! Rekordzista za przejazd 900 metrów policzył 19 zł. To ma być ten tani Uber?

  To by było na tyle...
  Podziękowania dla funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach za skuteczne działania przeciwko szarej strefie taxi.
  Podziękowania dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach za wsparcie i zabezpieczenie.
  Gratulacje dla kolegów z Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP Region Śląski za udaną akcję, tak trzymać !


  Czytaj także

   Komentarze (44)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zmora

   pytam się (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dlaczego w Toruniu na Dworcu Autobusowym nie ma przystanku MPK?! Parę lat temu był i tak być powinno. Teraz taksiarze sępią w długich kolejkach a biedni pasażerowie dają się naciągać bo co mają...rozwiń całość

   Dlaczego w Toruniu na Dworcu Autobusowym nie ma przystanku MPK?! Parę lat temu był i tak być powinno. Teraz taksiarze sępią w długich kolejkach a biedni pasażerowie dają się naciągać bo co mają robić, dźwigać walizy kilkaset metrów do autobusu czy tramwaju?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "wyłeliminowaniu"

   veus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ja pieeee... nie można po polsku się wypowiadać? Masakra. Błędy logiczne, stylistyczne, akcenty jak się podoba. Jedyna słuszna odpowiedź w trakcie spotkania z takim delikwentem to "nie rozumiem,...rozwiń całość

   Ja pieeee... nie można po polsku się wypowiadać? Masakra. Błędy logiczne, stylistyczne, akcenty jak się podoba. Jedyna słuszna odpowiedź w trakcie spotkania z takim delikwentem to "nie rozumiem, proszę do mnie po polsku!!!" zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobra, dobra

   Ana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Korzystałam z Ubera w innych miastach i jestem zadowolona. W sumie już nie pamiętam, kiedy ostatni raz jechałam taksówką, ale nie korzystam z nich celowo, bo:
   1) nie ma bardziej upierdliwych i...rozwiń całość

   Korzystałam z Ubera w innych miastach i jestem zadowolona. W sumie już nie pamiętam, kiedy ostatni raz jechałam taksówką, ale nie korzystam z nich celowo, bo:
   1) nie ma bardziej upierdliwych i złośliwych kierowców - zawalidrogów na ulicach niż taksówkarze;
   2) nie ma większych kabli i donosicieli niż taksówkarze;
   3) nie ma większych buców niż taksówkarze.
   Wolę tramwaj niż taksówki w Toruniu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Dziennik jeszcze pogratulował. Niech se ludzie jeżdżą czym chcą, co komu do tego. A skoro Uber odnosi taki sukces, że taksówkarze muszą wymyślać jakieś żałosne prowokacje, to chyba o czymś to...rozwiń całość

   Dziennik jeszcze pogratulował. Niech se ludzie jeżdżą czym chcą, co komu do tego. A skoro Uber odnosi taki sukces, że taksówkarze muszą wymyślać jakieś żałosne prowokacje, to chyba o czymś to świadczy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taksiarze

   Tadek z tczewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Matki taksowkarzy są pedałami

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Precz z taxi i uberem

   Red (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Mnie zawsze śmieszy ta niby uczciwość taksówkarzy... Ile się naoglądałem przewinień taksiarzy, to głowa mała. Parkowanie na zakazie zatrzymywania, przejeżdżanie na czerwonym świetle, wymuszanie...rozwiń całość

   Mnie zawsze śmieszy ta niby uczciwość taksówkarzy... Ile się naoglądałem przewinień taksiarzy, to głowa mała. Parkowanie na zakazie zatrzymywania, przejeżdżanie na czerwonym świetle, wymuszanie pierwszeństwa... albo najlepiej jak stają na środku pasa, włączą awaryjne i nic ich nie interesuje. Mają wszystko gdzieś, bo oni czekają na klienta, więc im wolno. Albo parkowanie w zatoczkach autobusowych to też zwyczaj taksówkarzy.
   Dlatego ja nigdy nie korzystałem ani z Ubera ani z taxi. Jedni działają nielegalnie, a drudzy to święte krowy, które myślą, że przepisy ruchu drogowego ich nie dotyczą. Policja powinna się wziąć za jednych i drugich i sypać mandatami.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Opłaceniu komentatorzy

   Chwalicie oszustow (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 13

   uber opłaca komentarze wychwalajace oszustów i szkalujace legalna przewozy, wystarczy prześledzić artykuły piszace cokolwiek o bierze, wszędzie tego samego typu moderacja

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawsze uber

   Jerzy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

   Nigdy nie pojadę taksówka zawsze wybieram ubera, już od prawie roku na Śląsku i oby jak najdłużej!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Klika

   Juri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Ale jak trzeba mały kawałek podjechać, to na licznik nikt nie chce!!!
   30 zł muszę wziąć inaczej nie jadę...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gnidy dworskie

   Topik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 5

   mają wyższe stawki to nie maja roboty. Z nudów wymyślają prowokacje. Następnym razem gdy zobaczę taksę na zakazie zatrzymywania się to zablokuję gnidę i wezwę policję.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama