Kierowcy z Mysłowic narzekają na ogromne dziury na...

  Kierowcy z Mysłowic narzekają na ogromne dziury na Wybickiego [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kierowcy z Mysłowic narzekają na ogromne dziury na Wybickiego [ZDJĘCIA]
  1/22
  przejdź do galerii
  W Morgach ulicą Wybickiego z trudem da się jechać samochodem. Ciągle wpada się tu w dziury. Piesi, czyli mieszkańcy pobliskich domów, chcą, aby wzdłuż ulicy w końcu wybudowano chodniki.
  Dziury, kałuże, brak chodników i jeszcze problemy z wodą w kranach. Dla mieszkańców Morgów, a dokładnie domów przy ulicy Wybickiego to codzienność. Woda stoi w dziurach parę dni po każdym deszczu. Denerwują się i kierowcy i rodzice dzieci, które tą drogą idą do szkoły. Potrzebna tu jest zarówno wymiana starych rur wodociągowych, jak i remont nawierzchni jezdni.

  - Mieszkam przy ulicy Granicznej. Jechałem właśnie do domu i na ul. Wybickiego wjechałam w dziurę i przez to rozerwałem oponę - mówi Zbigniew Data, mieszkaniec Morgów.

  - Tu codziennie pojawiają się nowe dziury. Powodem jest zardzewiały wodociąg. Nawet we wtorek dostaliśmy wiadomość, że nie będzie wody do 16.00, bo znowu jest awaria. Takie sytuacje zdarzają się bez przerwy - dodaje mężczyzna.

  W całych Mysłowicach jest ok. 170 km starej sieci wodociągowej stalowej. To ponad połowa całej infrastruktury wodociągowej. MPWiK może wykonać wymiany sieci do kwoty ok. 3 mln złotych. Przypomnijmy, że wymiana 1 km sieci to koszt ok. 600 tysiąca złotych.

  Pod ulicą Wybickiego przebiegają dwie sieci: magistralna DN300 stal oraz sieć rozdzielcza fi 225 PE, z której zaopatrywani są mieszkańcy tej ulicy. W minionych latach najwięcej awarii było związanych z wodociągiem DN200 stal. Dlatego został wymieniony.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @ MPWiK

   Mieszkaniec Morgowskiej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   cyt: "Obecnie na ulicy Wybickiego trwają prace..." twierdzi Pani Chrószcz-Peczek.
   Bzdura - Na Wybickiego nie trwają ŻADNE prace. Nie ma tam psa z kulawą nogą...

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama