Najtańsze OC kupisz przez internet

  Najtańsze OC kupisz przez internet

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska

  Jako doświadczony kierowca masz swoje przyzwyczajenia, również w kwestiach formalnych, i zawsze odnawiasz ubezpieczenia w ten sam sposób? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z pierwszym samochodem i nie za bardzo orientujesz się w temacie obowiązkowej polisy dla kierowców? W obu przypadkach mamy dla Ciebie ważną informację: najtańsze OC kupisz przez Internet! Sprawdź, jak to zrobić.
  1. ABC ubezpieczenia OC

  Polisa od odpowiedzialności cywilnej jest absolutnie podstawowa – wymaga się jej wykupienia od każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu. Jednym słowem: brak aktualnego OC oznacza łamanie prawa. Fakt faktem, niektórzy tak robią, ale kary, które ich spotykają, skutecznie odstraszają przed podobnymi pomysłami.

  OC stworzono po to, żeby w razie kolizji drogowej nie ponosić kosztów spowodowanych przez siebie szkód. Posiadając ważne OC, sprawca zdarzenia nie zostaje obciążony wydatkami z tego tytułu. Oczywiście, dostaje po kieszeni, bo szkodowa jazda skutkuje zabraniem zniżek, więc ubezpieczenie jest znacznie droższe i bardziej obciąża domowy budżet, jednak za wyrządzone szkody płaci towarzystwo.

  Z cenami OC jest w ogóle ciekawie. Różnią się diametralnie, czasami o setki złotych dla jednego właściciela, jednak zakres samej polisy zawsze jest ten sam. Wszystko regulują przepisy. W efekcie kilkadziesiąt podmiotów na rynku konkuruje tylko jednym: ceną. Najtańsza polisa OC powinna być więc czymś, co interesuje Cię szczególnie. Dlatego powstał ten artykuł!

  2. Ceny obowiązkowej polisy – dlaczego OC jest drogie
  Zastanawiasz się, dlaczego z roku na rok koszty związane z odnawianiem OC są coraz większe? Wpływa na to wiele czynników, między innymi ogólny kryzys branży, która przesadziła w walce o klienta, stosując na szeroką skalę dumpingowe ceny. Cokolwiek byśmy nie uważali na temat ubezpieczeń – są one coraz droższe i to fakt, do którego należy się odnieść.

  Ostateczny koszt polisy kształtuje wiele aspektów. Towarzystwa ubezpieczeniowe są zainteresowane bardzo wieloma informacjami na Twój temat: od danych personalnych, przez szczegółowe parametry samochodu, po doświadczenie w roli kierowcy oraz wysokość posiadanych zniżek.

  Gdzie mieszkasz, jak używasz samochodu, ile masz lat, jaki jest Twój stan cywilny – takie czynniki również wpływają na wysokość indywidualnie ustalanej składki. Stąd tak duże rozbieżności. Ty możesz zapłacić np. 600 złotych, a Twój stryj mieszkający na drugim końcu Polski: 1200 złotych. Jedyne, co Ci pozostaje, jeżeli nie chcesz rujnować budżetu obowiązkową opłatą, to znalezienie najtańszej oferty na rynku. Pomaga w tym Internet – skuteczniej niż agent ubezpieczeniowy czy samodzielne poszukiwania.

  3. Kto porównuje, ten zyskuje

  Kalkulator OC to Twój najlepszy przyjaciel w obniżaniu kosztów ubezpieczenia. Ma on formę specjalnego formularza, który wypełniasz, podając wszystkie niezbędne dane. Algorytm szybko porównuje je z ofertami aż kilkudziesięciu towarzystw. W wyniku otrzymujesz czytelną informację: która firma ma dla Ciebie najtańsze OC.
  Ponieważ wiele zyskuje się poprzez bezszkodową jazdę, a także wybieranie dodatkowych polis w pakiecie (np. ubezpieczenie autocasco), w formularzu możesz zaznaczyć te opcje. Jednym słowem – podając wszelkie informacje, w kilka, kilkanaście minut dowiadujesz się, gdzie zaoszczędzisz najwięcej.


  Od lat korzystasz z oferty tej samej firmy? Być może tracisz aż kilkaset złotych w skali roku! Ufasz agentowi ubezpieczeniowemu? Jasne, na pewno to również wiarygodne źródło i nieoceniona pomoc dla osób, które niekoniecznie lubią internetowe udogodnienia. Ale taki pracownik ma zazwyczaj podgląd na oferty kilkunastu towarzystw. Tymczasem kalkulator OC daje Ci przegląd i porównanie całego rynku. Skorzystaj, nie trać i oszczędzaj!

  Czytaj także

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama