Ważne
  Nielegalna rozlewnia olejów silnikowych pod Lublińcem. Oleje...

  Nielegalna rozlewnia olejów silnikowych pod Lublińcem. Oleje były podróbkami [WIDEO + ZDJĘCIA]

  AKC/Izba Celna

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nielegalna grupa działała na terenie powiatu lublinieckiego od pół roku
  1/4
  przejdź do galerii

  Nielegalna grupa działała na terenie powiatu lublinieckiego od pół roku ©Fot. Izba Celna

  Śląscy policjanci wspólnie z katowickimi celnikami zlikwidowali na terenie powiatu lublinieckiego nielegalną rozlewnię olejów silnikowych. Mundurowi zabezpieczyli blisko 37 tys. litrów trefnego oleju oraz urządzenia do produkcji opakowań i rozlewania. Funkcjonariusze Służby Celnej oszacowali wartość rynkową oleju na blisko 677 tys. złotych.
  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Grupy Mobilnej Izby Celnej w Katowicach zabezpieczyli blisko 37 tys. litrów oleju silnikowego niewiadomego pochodzenia.

  Trefny towar był rozlewany na posesji na terenie powiatu lublinieckiego. W wyniku wspólnych działań mundurowi zabezpieczyli gotowy towar do sprzedaży, tj. 120 beczek o pojemności 200 litrów i blisko 3 tys. sztuk litrowych pojemników z olejem nieznanego pochodzenia.

  Beczki i butelki były oznaczone podrobionymi znakami renomowanych firm, które działają na polskim rynku od wielu lat.

  Wartość rynkową oleju celnicy oszacowali na blisko 677 tys. złotych, straty Skarbu Państwa tytułem niezapłaconej akcyzy wynoszą ok. 43 tys. złotych.

  W trakcie przeszukania hal magazynowych i produkcyjnych funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, m.in. wtryskarkę do produkcji plastikowych butelek, pompę dozującą, metkownicę, kapslownicę oraz profesjonalne urządzenie do kontrolowania ilości rozlanego oleju.

  Zabezpieczyli także ponad 2,8 tys. sztuk plastikowych butelek z podrobionym logo producenta, ponad 1200 kg granulatu do produkcji podrobionych butelek olejowych, ponad 50 tys. nakrętek i kapsli, etykiety, naklejki i kartony z podrobionymi znakami towarowymi znanych i renomowanych firm.

  Ze wstępnych ustaleń wynika, że olej mineralny o niskich parametrach fizykochemicznych został dostarczony do nielegalnej rozlewni na terenie Śląska.

  Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób, w wieku 22-60 lat, mieszkańców województwa śląskiego i łódzkiego. Grupa działała na terenie powiatu lublinieckiego od blisko 6 miesięcy.

  Postępowanie w tej sprawie poprowadzą celnicy z Urzędu Celnego w Częstochowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublińcu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
  *[a]http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza,10174182/

  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama