Parkomaty w Bielsku-Białej wracają na ulice, bo brakuje...

  Parkomaty w Bielsku-Białej wracają na ulice, bo brakuje parkingowych

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Bielsku-Białej na ulice powracają parkomaty

  W Bielsku-Białej na ulice powracają parkomaty

  Parkomaty w Bielsku-Białej znowu będą uruchamiane. Udostępnienie parkometrów na czas testowy zapowiedział na wtorkowej sesji bielskiej rady Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. To efekt kłopotów z... naborem parkingowych.
  W Bielsku-Białej na ulice powracają parkomaty

  W Bielsku-Białej na ulice powracają parkomaty

  W Bielsku-Białej od czerwca 2015 roku obowiązuje strefa płatnego parkowania. Została utworzona decyzją rady miejskiej m.in. po tym, gdy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uznał, iż dotychczasowe strefy płatnego parkowania działają niezgodnie z prawem. Wraz z tą z mianą parkingowi wypisują bilety postojowe ręcznie, co jest problemem zarówno dla nich, jak i kierowców.

  Parkomaty w Bielsku-Białej WIELKI POWRÓT  Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej zapowiedział podczas wtorkowej sesji, że na przełomie października i listopada parkingowi otrzymają urządzenia mobilne, co uprości oraz skróci czas zapłaty i wydawania biletów parkingowych. Dodał, że MZD myśli nad uruchomieniem aplikację, dzięki której kierowcy będą mogli wnosić opłaty za parkowanie.

  Co ciekawe, wraz z urządzeniami mobilnymi dla parkingowych, w Bielsku-Białej na zasadzie testów pojawią się również parkomaty.

  - Będziemy je wprowadzać stopniowo, jest to związane z tym, że są problemy w naborze parkingowych – wyjaśnił. Po okresie testów zapadnie decyzja dotycząca przyszłości parkometrów w mieście.

  Strefa płatnego parkowania  W Bielsku-Białej w strefie płatnego parkowania znajduje się 1001 miejsc postojowych. Godzina postoju kosztuje 2 zł. Na obszarze strefy płatnego parkowania znajdą się znaki "Parking" z tabliczką "P Płatny". W tych miejscach opłata za postój pojazdów jest pobierana tylko w dni robocze - od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16:00.

  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   parkometry w Bielsku-Białej

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Brawo Pani Radna Wojewódzka Monika Socha.Pierwszy raz nasze głosy wyborcze nie poszły na marne.Proszę się przyjrzeć działalności dyrektora miejskiego zarządu dróg Wojciecha Walusia.wypowiada się,po...rozwiń całość

   Brawo Pani Radna Wojewódzka Monika Socha.Pierwszy raz nasze głosy wyborcze nie poszły na marne.Proszę się przyjrzeć działalności dyrektora miejskiego zarządu dróg Wojciecha Walusia.wypowiada się,po okresie testów zapadnie decyzja dotycząca przyszłości parkomatów w bielsku białej.Rozumiem że jeżeli w urzędzie ktoś dojdzie do wniosku,że parkomaty są złe to się zlikwiduje.A co z milionami wydanymi z naszych pieniędzy,dla znajomych królika.Proszę zawiadomić prokuraturę,bo wszyscy poprzedni politycy,mimo że wybrani przez nas dla nas nie robili tego.W Pani,Pani radna pokładamy nadzieję.Prosimy również o ukrócenie finansowania dziennika zachodniego z pieniędzy spółek skarbu państwa,jak i spółek skarbu miasta,Pozostajemy z Najwyższym Szacunkiem Wyborcyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prywatny folwark ,Prezydenta Krywulta i Radnych miejskich

   Radna Wojewódzka Monika Socha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   A może Radni wraz z Panem Krywultem zrobili sobie z Bielska prywatny folwark?!Kto zarobi na tym ?! Kto będzie instalował te parkomaty,na pewno po znajomości i układach,tylko ciekawe kto na tym...rozwiń całość

   A może Radni wraz z Panem Krywultem zrobili sobie z Bielska prywatny folwark?!Kto zarobi na tym ?! Kto będzie instalował te parkomaty,na pewno po znajomości i układach,tylko ciekawe kto na tym ugra najwięcej. Dlaczego Wiceprzewodniczący Rady miasta Przemysław D***** i Radni z PiS nic nie robią ,żeby zapobiec .Przed następnymi wyborami będą Wszyscy mówili ,że trzeba parkomaty zlikwidować ,a gdzie są teraz?! A co z emerytami ,którzy ledwo ciągną od pierwszego do pierwszego, a ze względu na wiek muszą korzystać z samochodu.Zamiast budować więcej parkingów to obciążają kosztami mieszkańców Bielska i okolic.
   Miasto powinno być dla ludzi a nie ludzie dla miasta .Najwyższy czas na dobrą zmianę ,najwyższy czas zmienić Prezydenta Krywulta .Radna Wojewódzka Monika Sochazwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama