Polaqua Sp. z o.o. zbuduje śląski odcinek autostrady A1 od...

  Polaqua Sp. z o.o. zbuduje śląski odcinek autostrady A1 od Częstochowy do granicy z województwem łódzkim

  Anna Dziedzic

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trwa budowa autostrady A1 na odcinku F - od węzła Rząsawa do węzła Blachownia. Autostradę w tym miejscu buduje konsorcjum włoskich firm SALINI POLSKA
  1/5
  przejdź do galerii

  Trwa budowa autostrady A1 na odcinku F - od węzła Rząsawa do węzła Blachownia. Autostradę w tym miejscu buduje konsorcjum włoskich firm SALINI POLSKA Sp. z o.o., SALINI IMPREGILO S.p.A , TODINI COSTRUZIONI GENERALI S.p.A. ©GDDKiA

  Śląski odcinek autostrady A1 wybuduje firma Polaqua Sp. z o.o. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała ofertę Polaqua jako najkorzystniejszą. Oferta Polaqua Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie nie była najniższa, ale w ocenie inwestora najkorzystniejsza. Najniższą ofertę złożyła zawierciańska firma Intercor.
  Polaqua Sp. z o.o. zbuduje śląski odcinek A1

  Wybrany wykonawca zaoferował wykonanie zadania za kwotę brutto: 596,5 mln zł, w czasie 35 miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy. W tym czasie będzie musiał również uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Zamówienie realizowane będzie w formule „projektu i buduj”.

  Zobacz galerię

  Oferta Intercor była najtańsza  W grudniu ubiegłego roku, podczas otwarcia ofert najniższą cenę zaproponowała zawierciańska spółka Intercor, która chciała wybudować 17 –kilometrowy odcinek A1 za 485,8 mln zł. Jednak GDDKiA jako najkorzystniejszą wybrała ofertę, znajdującą się na drugim miejscu pod względem ceny.

  - O wyborze zdecydowały kryteria pozacenowe, które stanowiły czterdzieści procent oceny ofert branych pod uwagę przez zamawiającego - powiedział nam Marek Prusak, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  ZOBACZ PRZEBIEG AUTOSTRADY A1


  Po upływie terminu do wniesienia odwołania, a przed zawarciem umowy, GDDKiA przekaże dokumentację z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego do Urzędu Zamówień Publicznych w celu przeprowadzenia kontroli uprzedniej. To może potrwać nawet kilka miesięcy, po których dopiero będzie możliwe podpisanie umowy i rozpoczęcie budowy.
  Bardzo prawdopodobne wydaje się założenie, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana już w lipcu 2018 roku.


  17-kilometrowy odcinek A1  Przypomnijmy, chodzi o budowę 17 km odcinka autostrady A1 pomiędzy granicą woj. łódzkiego i śląskiego a węzłem Rząsawa. Wykonawca będzie miał za zadanie, wykonać niezbędną dokumentację techniczną i projektową, uzyskać decyzje dla budowy oraz użytkowania autostrady, wybudować autostradę o długości 16,907 km w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 1.
  Będzie to droga betonowa, na której jezdnie w każdym kierunku będą miały po trzy pasy oraz pas awaryjny.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Gala Menedżer Roku na Europejskim Kongresie Gospodarczym


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a asfalt też będzie śląski?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ten tak bardzo śląski do jeszcze bardziej śląskiej Częstochowy czy nawet do granicy Śląska na północy za śląską Częstochową ?

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY